Petice občanů proti znovupostavení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí

Prosíme zájemce, aby petici šířili.

Stáhněte si text ZDE: Petice Mariansky sloup

Doplňte linkování pro podpisy i na zadní straně. Vytištěné podepsané archy s čitelně vyplněnými údaji signatářů můžete zaslat na adresu kteréhokoli člena petičního výboru.

Argumenty proti znovupostavení sloupu naleznete např. v článku Lenky Procházkové „Smolný sloup.“ Další články budou postupně zveřejňovány. Doporučujeme též sledovat debatu k tomuto tématu na Britských listech.

Video z přednášky Lenky Procházkové k tématu (z 18. 4. 2013) se připravuje a bude k dispozici v nejbližších dnech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 comments on “Petice občanů proti znovupostavení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí

  • Dopručil bych jim, aby si peníze schovali na udržování obdržených památek z restitucí.

 1. Nepřipusťme novou rekatolizaci národa ,sloup byl toho symbolem a nikoliv jak se snaží katolíci obalamutit lidi že jde o cokoliv jiného .Překrucují ten výklad účelově .
  Snaží se přepisovat dějiny stejně jako se snažili nám vnutit místo Jana Husa ,Johánka z Pomuku abychom zapomenuli na husitské hnutí .

 2. K.H.Borovský: Bůh, náš otec,
  pro chování
  deset nám dal přikázání.
  Ale církev,
  naše máť,
  zkrátila je v jedno:
  Plať!

 3. Vážení, církevní majetek už mají rozkradený vládní činitelé! Církev sice také něco dostane, co nakradla a získala pouze vraždama, nikoliv prací! Ale nechápu, jak se něco může někomu vracet, když nemůže doložit, že je či byl vlastníkem?! Modrý ptáci se naučili dělat krásný tunely od tunelVenci!!!

 4. Zdravím, a co na ten Mariánský sloup říká orgán státní památkové péče, ti jsou pro? A co Národní památkový ústav, také jsou pro? To by mě hodně zajímalo, jedná se totiž o památkově chráněné území s nejvyšší mírou ochrany (MPR v rámci území UNESCO).Minimálně z hlediska památkové péče je ta záležitost velmi sporná z důvodu malého procenta zachované původní materie.

 5. Vážení proč většině z vás,slušně řečeno ,upravuje historické skutečnosti popsané v celé řadě knih vydaných po listopadu 1989 a sepsaných renomovanými naprosto nezávislými autory.Co tím sledujete,že rozeštváváte nenávistné emoce založené na těchto tvrzeních.Znáte vůbec něco konkretního o tom co tak „kritizujete“?Nebo jen hřešíte na to on si stejně nikdo nepamatuje,nebo v době kdy se to či ono sběhlo nežil,tak co?

 6. Pane Ferenci,
  prosím upřesněte laskavě svůj povzdech. Konkrétně: které „historické skutečnosti popsané naprosto nezávislými autory“ máte na mysli, které jsou „upravovány“. Co se vám nelíbí na tom, že lidé brání státní majetek proti krádeži, které zloději a jejich přisluhovači eufemisticky říkají „církevní restituce“? Co se vám nelíbí na kritice hrabovosti římské sekty? A prosím věcně a konkrétně – uveďte aspoň dvě „upravené skutečnosti“ a uveďte je prosím na pravou míru s uvedením jmen „naprosto nezávislých“ autorů. Předem děkuji.

 7. A pan Ferenc stále mlčí. Možná, snad je to moudré rozhodnutí. 🙂

 8. Kdo ským a proti čemu,Dejme mandát Těm,kteří ví,chtějí a umí….

 9. Klášter ve Vyšším Brodě dával práci 140 lidem. Pak z něj komunisti udělali za 40nlet ruinu a teď se dává znovu dohromady. Těm, kteří chtějí protestovat, doporučuji exkursi do Vyššího Brodu, Zlaté Koruny, Teplé, Rajhradu u Brna a podívejte se laskavě v reálu na to, co je ještě státní a co je církevní… Šokující a velmi poučný pohled na to, jak se minulý režim „staral“ o památky!!!