Výzva – předejte prosím předsedovi ODS a předsedovi vády panu Petru Nečasovi

Vážení přátelé,

obracíme se na Vás se žádostí o podporu stanoviska nás všech, kteří nesouhlasíme se současným postupem vlády ve věci uzavření smluv s církvemi už v pátek 23.2.2013.
Pokud se ztotožníte s tím, co je uvedeno níže v bodech 1 až 7 a v závěrečném požadavku, pak, prosím, odešlete e-mail s textem, který je uveden pod tečkami, předsedovi vlády.
Před odesláním uveďte pod zprávu Vaše jméno a město, kde bydlíte.
Předmět e-mailu ponechte tak, jak je a e-mail odešlete na adresu hk@ods.cz. Je to adresa hlavní kanceláře ODS, jinak je pan premiér před „nevyžádanými“ maily občanů dobře chráněn.
Doufáme a věříme, že naši kampaň podpoříte.
Prosíme pošlete tento e-mail i svým známým. Snad nás také podpoří ve snaze dát vládě vědět, kolik občanů s jejím počínáním nesouhlasí.

Hnutí za Přímou Demokrac! ii
http://www.hzpd.cz/

Pokud již nechcete nadále dostávat tyto e-maily, napište nám to, prosím, s předmětem e-mailu odhlásit.
………………………………………………………………………………..

Vážený pane předsedo ODS a předsedo vlády.

Věříme, že jsou Vám známy následující skutečnosti:
1. Vláda rozhodla ve středu 20.2.2013 o podepsání smluv s církvemi již v pátek 23.2.2013.
2. Ústavní soud řeší tři ústavní stížnosti, podle kterých zákon o majetkovém vypořádání s církvemi odporuje Ústavě.
3. Budou-li smlouvy s církvemi podepsány a poté Ústavní soud rozhodne, že zákon o majetkovém vypořádání s církvemi nebo některé jeho části odporují ústavě, nebude to mít na platnost smluv žádný vliv.
4. Nikdo z dosud známých dotazovaných právníků i neprávníků, kteří podporují majetkové vyrovnání, tvrzení dle bodu 3 jednoznačně nepopřel.!
5. V takovém případě bude Česká republika pro smích celému světu jako jediný stát, kde byl církvím vydán majetek v hodnotě desítek miliard korun na základě zákona, který odporuje ústavě. To jen podporuje přesvědčení velké části občanů tohoto státu o záměrném jednání vládní koalice v jejich neprospěch.
6. Ústavní soud nemůže předběžným opatřením pozastavit podpis smluv až do doby svého rozhodnutí, protože pro to nemá zákonný nástroj.
7. Nikdo si totiž doposud ani nepřipustil myšlenku, že by se mohla vyskytnout vláda, která takto arogantně dává na vědomí Ústavnímu soudu, že ji vůbec nezajímá, zda Ústavní soud prohlásí tento zákon nebo jeho část za odporující Ústavě.

Žádáme Vás proto důrazně, aby vláda nepokračovala v tomto České republiky i Vás nedůstojném počínání a aby vláda posečkala s podpisem smluv až po rozhodnutí Ústavního soudu.

Vaše jméno a příjmení
Město, kde bydlíte

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

15 comments on “Výzva – předejte prosím předsedovi ODS a předsedovi vády panu Petru Nečasovi

 1. Nesouhlasím s církevními restitucemi v této době,kdy se národní hospodářství dostává do stále hlubší dluhové propasti a stát nemá na základní oblasti,jako je podpora rodin,zdravotnictví,kultura,atp.Nesouhlasím s restitucemi více jak 23 let po pádu komunistického režimun /nejsou již tyto nároky promlčeny?/,nesouhlasím s restitucemi,které jdou časově pod stanovený termín 25.2.1948 /časové prolomení!/,nesouhlasím s restitucí majetku,na kterém nemá církev žádná práva a zásluhy a který jim byl v mnoha případech odebrán již po roce 1918.NESOUHLASÍM!

 2. Sdílím a taktéž NESOUHLASÍM s církevními restitucemi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Kdyby se k tomuto mohlo vyjádřit referendum….. nikdy by to neprošlo….

 4. Nesouhlasím s tzv. církevními restitucemi z mnoha důvodů
  !!!

 5. Připojuji svůj nesouhlas k církevním restitucím,nesouhlasím !!!!!!!!!!

 6. Nesouhlasím s církevní restitucí,vždyť se ani neví co patřilo církvi

 7. nesouhlasím, restituce jsou jak z hlediska morálního, tak zákonodárného nepřípustné

 8. Církev, instituce, která by se měla především kát a KÁT za nejeden zločin proti lidskosti (viz. procesy s lidmi, kteří svými životy narušovali lehce ovladatelnou jednomyslnou hypnózu společnosti), všemožně umlčovala nebo vyháněla z naší země vzdělance, vlastence, myslitele, charakterní jedince i celá společenství, ničitelka sebeuvědomování člověka, jeho osobní odpovědnosti, samostatnosti, svobody a úcty, instituce, která přes veškeré své přehmaty, přeludy a politické manévry neváhá si brát za své logo firmy vzácného člověka jakým byl Kristus; tento tmářský, v naší zemi mizivě podporovaný spolek vatikánských služebníků, troufá si, namísto POKÁNÍ a tichého navracení se k službě a chudobě, TROUFÁ SI a nárokuje, co si poctivě nikdy neodpracoval, nýbrž raději zapomněl, jak ku „svému“ majetku pokoutně až surově přišel … Lidé bdí, politici probudˇte se!

 9. Opravdu by mě zajímalo, co zainteresovaní dostanou od církve za to, že jí majetek vrátí…

 10. Nesouhlasím s církevními restitucemi!!!!

 11. Absolutně nesouhlasím s církevními restitucemi!!!!

 12. Jasný nesouhlas s církevními restitucemi, v této podobě!

 13. Dobrý den, je možno zde prezentovat opačný názor ? Nebo spíš myšlenku. Když se v 90 -tých letech vracel majetek lidem a politickým stranám (např. Lidový dům) nikdo nezkoumal, jak kdo ke svému majetku původně přišel. Proč to najednou tolika lidem vadí? Vidíte na cirkvi opravduto jen špatné? Má majetek zůstat v rukou státu a být pomalu rozkraden „šikovnými“ podnikavci ? Co bylo ukradeno, má být vráceno.
  „..možná, že se mýlím, snad mi to dojde léty ….: 🙂 Radek Langr

 14. Podporuji petici proti církevním restitucím. Nyní stát církve, přijetím zákona o úhradě daně z převodu nemovitosti kupujícími, zprostil daně, od které byla církev v původním schváleném znění zákona o restitucích osvobozena a na nátlak veřejnosti byla povinnost platit daň z prodeje pozměňovacím návrhem zavedena. Tato vláda je nelegitimní, protože vládne se stranou LIDEM, která se voleb neúčastnila. Prochází jim vše, co si usmyslí a voliči na to nemají nejmenší vliv. Je třeba změnit celý náš „demokratický systém“! Jenže to „lid“ musí něco pro to udělat !

 15. Lumpe Nečasy a spol.
  Zásadně nesouhlasím s vaší velezlodějnou tzv.církevní restitucí.Pevně věřím,že budete za tento zločin vzatý k zodpovědnosti s celým svým tzv.vládním gangem ,který se na tomhle svinstvu podílel a kterému jste vy dal zelenou.Vy a vaši kumpáni jste zemi rozbili,rozkradli a zadlužili.Jsem rád ,že spravedlnost si pro vás brzy příjde.