Katolická církev bude muset projít demokratizačním procesem

Papež Benedikt XVI. oznámil rezignaci. Důvody jsou prý zdravotní, nicméně jeho pontifikát jako takový je zjevně jedno velké selhání. Selhání sahající až do hloubky 20. století, ze které vyplouvají nové a nové skandály o fungování římskokatolické církve. Za všechny zmíním skandál Macielův, do něhož je Benedikt XVI. jako bývalý šéf bývalé inkvizice i jako papež také zapleten. Za pontifikátu Benedikta XVI. jeden z katolických států EU, Irsko, obvinil Vatikán dokonce ze systematického krytí zločinů minulosti.

Lze předpokládat, že další pravdy o mafiánské struktuře římskokatolické církve po desítkách let tutlání, ohledů, útisku obětí a hraní si na svatost budou vyplouvat na povrch i v budoucnosti. Bez velké změny a sebereflexe celého vedení této církve nebude možno získat si ztracenou důvěru a naopak zde existuje riziko, že za pár desítek let, pokud bude pokračovat v kurzu, který zosobňuje Benedikt XVI., bude civilizovaný svět běžně chápat tuto církev jako zločineckou organizaci. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 comments on “Katolická církev bude muset projít demokratizačním procesem

  1. nejvaznejsi duvod prameni ze sameho poslani cirkve – nasledovat jezise a neshromazdovat statku pozemskych.

    • souhlasím s panem Pavelkou ano tak to stojí v Bibli psala jsem to i panu Dukovi že asi nečetl Bibli ..