Vracení majetku církvím dělá z jiných restituentů voly, míní Ledecký

Zpěvák a vzděláním právník Janek Ledecký se postavil do opozice proti známým osobnostem, jež podpořily církevní restituce. Médiím zaslal ostré vyjádření, ve kterém varuje před akutální podobou zákona. Ta se podle něj vysmívá hodnotám demokratického státu i jiným restituentům. Více na serveru iDnes.cz…

Ledecký také společně s Lenkou Procházkovou vyzval občany, aby návrh zákona odmítli připojením svého podpisu pod Výzvu okrádaných.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 comments on “Vracení majetku církvím dělá z jiných restituentů voly, míní Ledecký

 1. Církevní restituce souvisí se způsobem vládnutí této koalice, se způsobem vedení ODS a krádežemi. Když už není kde krást, tak přichází církevní restituce.
  Za vším hledejme hlavu, kterou představuje předseda vlády. Proto jemu adresuji tento dopis.
  Pane předsedo vlády, Petře Nečasi!

  Dovolím si, jako občan České republiky, upozornit na to, že v naší společnosti nebude vše tak, jak bychom si všichni přáli, včetně Vás, jako občana ČR.

  Předpokládám, že to víte, přestože tady dole mezi občany, kteří sledujeme současné politické dění, to tak nevypadá. Budete tedy asi vědět, že 80% občanů nesouhlasí s Vaší vládou. Pokud jste se to ještě nedověděl, potom zřejmě nechodíte mezi lidi, nejste informován o veřejných průzkumech a nemáte dobré poradce.

  Česká republika je dnes už delší dobu, podle většiny občanů, neprávním státem. Nebudu předkládat o tom dlouhé rozbory, nebudu se také odkazovat na mnoho odborných článků, které poukazují na jednotlivé kauzy. V této době se jednoznačně prokazuje propojování politiky s tzv. nezávislostí soudů, státních zastupitelství a policie ČR, které trvá již delší dobu.

  Není to snad více než měsíc, kdy byl dokončen souboj o vrchního státního zástupce a ministra spravedlnosti. Byl jste spokojen? Není to než tři dny, kdy byl dokončen souboj mezi ministrem vnitra a policejním ředitelem k nelibosti policistů a k překvapení všech občanů ČR. Byl jste také spokojen? Vzhledem ke komentářům, které veřejně vydáváte, domnívám se, že je to zcela ve Vaší režii. Musíte být tedy spokojen i s výměnou prakticky poloviny ministrů ve Vaší vládě.

  Nemám z toho jiný pocit a nejsem sám, že jste prakticky ztratil už dávno jako premiér legitimitu zastávat tuto funkci. Můžete mi namítnout, že jste ustál hlasování o důvěře vládě v parlamentu ČR. Takové hlasování s novou politickou stranou, kterou nikdo nevolil, je spíše k pláči. Demokracie to rozhodně není. Nikdo snad nevěří, že poslanci hlasují podle svého svědomí tak, jak slíbili svým voličům.

  Chtěl bych Vás upozornit na dopady Vašeho vládnutí na Vaší politickou stranu. Pokud se členové ODS v politickém soupeření vymezují ještě dnes proti KSČM, což jim mohlo v minulosti přinášet nějaké body, a toho velmi hojně využíval Václav Klaus, který sliboval, že předeženeme Západ, tak je to v této době spíše ku prospěchu komunistům, kterým jen pomáháte k získávání větší přízně. S vládou Vaší koalice už v této zemi totiž nesouhlasí 80% občanů. Nechtěl jsem jmenovat, ale musím přeci. Stačí si přečíst názor z tohoto týdne jednoho z nejzkušenějších kritiků komunistů, Johna Boka.

  V mezinárodním měřítku jsme jako stát hodnoceni čím dál hůře a to nejenom v korupci, ale také ve vzdělávání. Naši odborníci, vědci a vynálezci dosáhli v minulosti ve světě věhlasu. Naše některé průmyslové obory, strojírenství, sklářství, textilní průmysl byly známé po celém světě. Určitě jsme byli konkurenceschopní i v zemědělství, ve výrobě potravinářských specialit, ve vinařství a ve výrobě piva. Dnes jsme ztratili potravinovou soběstačnost, zrušili jsme nebo přesněji, naše vlády nechaly rozkrást průmysl, cukrovarnictví, abychom dnes dováželi cukr. Náš mák byl na světě nejkvalitnější a dnes s ním obchodují zahraniční firmy, naše přírodní bohatství, jako je voda ovládají zahraniční firmy. Opravdu by toho bylo mnoho, co bych mohl jmenovat, co nedělá předchozím a současné vládě dobrou pověst a nás občany a stát stále více zadlužuje.

  Mám proto pro Vás jediné doporučení pane předsedo vlády. Podejte okamžitě demisi a nechte možnost lidem v předčasných volbách, aby se rozhodli. Nechme prostor orgánům činným v trestním řízení, aby Vašim ministrům sečetly jejich trestné činy. Nechme prověřit všem členům vlády i minulým jejich majetky a zamysleme se nad tím, kde k nim přišli.

  Pane předsedo vlády Nečasi, nedělejte z lidí hlupáky a také je nepodceňujte. Myslím si, že se blíží den, kdy Vám to lidé sečtou, pokud neodstoupíte ihned. Nebude to hezký odchod. V této chvíli byste ještě mohli odejít se ctí, která patří těm, kteří prohrají. Tím byste ještě mohl zachránit svou politickou stranu. Pokud si budete chtít vychutnat Váš odchod, až se naše hospodářství s dluhem 1,5 bilionů korun zhroutí, potom tím pohřbíte i svou politickou stranu, kterou by snad mohl volit už jen ten, kterému jste pomohli velmi zbohatnout. Nechtěl bych mít jejich nepoctivé peníze a pověst.

  Pokud se domníváte, že jsem se na Vás obrátil nevhod a nemám pravdu, tak bych si dovolil předložit Petici, kterou jsme z Českých Budějovic zaslali předsedovi vlády v roce 2002. Naše varovná slova se naplnila už dříve, ale dnes už docela viditelně naplnila kalich občanské trpělivosti.

  České Budějovice, 31. 8. 2012 Ing. Václav Princ, podnikatel