Výzva okrádaných

V době, kdy se nedostává prostředků na kulturu, školství, zdravotnictví a důchody, a stát požaduje po lidech neustále více peněz ve formě daní a poplatků, předkládá vláda Petra Nečase parlamentu zákon, v jehož důsledku hrozí nespravedlivý převod majetku občanů České republiky v celkové hodnotě 134 miliard do soukromého vlastnictví církví. Spravedlivé vypořádání s církvemi a jejich brzkou odluku od státu však předložený zákon popírá.

S touto podobou zákona nesouhlasí 80% občanů ČR z těchto důvodů:

 • Zákon boří státotvorné ideje a snahy T.G. Masaryka a spoluzakladatelů Československa o odstranění historických křivd na českém národě  způsobených násilnou pobělohorskou rekatolizací.
 • Navrhované vyrovnání nerespektuje historii a je nadhodnocené.
 • Majetek určený k vydání církve nikdy plně nevlastnily. O tomto majetku stát několik století spolurozhodoval. Tento majetek má však nyní přejít do výlučného soukromého vlastnictví a pravomoci církví.
 • Výše finanční náhrady byla stanovena bez dostatečných podkladů. Vyčíslení vychází z neúplných údajů, a je tedy chybné.
 • Zákon křivdí ostatním restituentům.
 • Církve budou tímto zákonem osvobozeny od daně z budoucího prodeje nově získaného majetku.
 • Navržený zákon umožňuje až trojí náhradu za stejný majetek.
 • Finanční náhrada za křivdy způsobené komunistickým režimem má být vyplacena také církvím, které před rokem 1989 neexistovaly (Apoštolská církev s necelými pěti tisíci členy – 1 056 336 374 Kč, Luterská evangelická církev a.v. – 113 828 334 Kč).
 • Vyplacením náhrad nekončí financování činnosti církví státem.

Za posledních 20 let svobody klesl počet věřících na jednu čtvrtinu, zatímco počet duchovních stoupl o 100% a částka vydávaná státem na činnost církví se více než zdvojnásobila na 1,44 miliard korun ročně.

Přesto chce vláda bez právních a historických podkladů darovat velkou část majetku národa těmto několika málo soukromým skupinám, jejichž morální kredit prudce klesá.

Vyzýváme vás k odmítnutí navrhovaného zákona.

Občané České republiky:
Janek Ledecký
Lenka Procházková
Ivan Hlas
Stanislav Milota
Mikoláš Chadima
Jaroslav Holík
Zlata Adamovská
Petr Štěpánek (herec)
MUDr. Jiří Presl

Připojte se k nám!

On-line petice:
Jsem proti schválení zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi sněmovní tisk číslo 580/4.

Jak podepsat petici? Přečtěte si podrobnou obrazovou nápovědu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 comments on “Výzva okrádaných

 1. Jde o odpustky za zlodějiny Kalousků, Nečasů, Řebíčků, Vondrů…

 2. Podepisuji se pod tuto výzvu a věřím, že bude mít velkou odezvu u včech rozumně uvažujícíh občanů této země a že ji hlasitě podpoří…

 3. Souhlasím a podepisuji.
  Obdobná výzva s téměř 28 tis. podpisů na
  http://www.hzpd.cz/vyzva-poslancum-a-senatorum

 4. Narovnání křivd ano. Ale toto je křivda další. Násilí plodí násilí a křivda další křivdu. Jsme tradičně protestantskou zemí. Copak církve nevědí, že touto nespravedlností by se pohřbily? A v žádném případě ne za rok 1948. A TGM neměl katolickou církev také příliš v lásce. Na druhé straně je také nehorázné chtít restituce v případě, vznikla-li církev až po roce 1989. Narovnání křivd ano, ale řádně připravit. Samozřejmě ne v takto horentní míře.

 5. Řešit každý nárok zvlášť.Nepaušalizovat nároky a nechat katolickou církev vydusit.

 6. Nenechme se opět okrást stejnou politickou garniturou.

 7. Naprosto souhlasím s výzvou a argumenty, bohužel poslanci si prosadí svou, na naše názory kašlou! Možná by pomohlo vytvořit iniciativu za to, aby se defenestrace stala legálním prostředkem pro vyjádření ne-spokojenosti voličů s prací a rozhodováním volených zástupců… Jinak nadále nebudou mít svědomí, morálku, osobní zodpovědnost a STRACH z možných důsledků svých rozhodnutí… Jirka N

  • Ústava ČR ve svém článku č.23 neupřesňuje, jakým způsobem má občan uplatňovat svůj odpor, když ostatní zákonné možnosti selhaly. Defenestraci nikdo nezakazuje, pouze platí obecně, že vražda zůstává vraždou. Již bylo navrženo dát pod okna skokanské žíněnky 🙂

 8. Já bych jim majetky vydal, ale ihned bych jim je zdanil 100 % daní splatnou okamžitě se 100 % denním úrokem z prodlení!

 9. Další právní rozbor od profesora Právnické fakulty UK Václava Pavlíčka, odborníka na ústavní právo a Benešovy dekrety říká : „Za první republiky nikdo nepochyboval o tom, že majetek katolické církve má veřejnoprávní charakter. Když návrat k tomuto stavu není možný, stát by katolické církvi vydávat majetek neměl! A ještě je tu jedna důležitá otázka: Je všeobecně známo, že případě katolické církve podléhá veškerý její majetek přímo správě Vatikánu. Je součástí majetku Vatikánu – ergo DAROVANÉ NEMOVITOSTI A POZEMKY SE STANOU MAJETKEM CIZÍ MOCNOSTI….. a ejhle …. čin, který naruší územní celistvost České republiky ve prospěch cizí mocnosti ….. to je přeci vlastizrada ! Osobně bych byl klidně pro to, co navrhoval kolega Vereš ….. každý
  poslanec a senátor, který bude hlasovat pro zákon v navrhované době, byl okamžitě obviněn z TČ vlastizrady a pochybení při správě veřejného majetku.

 10. POZOR NA BOLŠEVIKY A JINÉ KOMOUŠE, TÉMA TZV. CÍRKEVNÍCH RESTITUCÍ UMNĚ VYUŽÍVAJÍ K SEBEPROPAGACI A DEMAGOGII…

 11. Samozřejmě nesouhlasím s vrácením majetku, církev je celá století jenom špinavá politika. Chtěla jsem podepsat petici, ale může mi někdo vysvětlit proč to někdo řídí odněkud z Filipín? Janek Ledecký je Čech, jedná se o nás. Proč to není v češtině, chtějí po vás heslo, webové stránky. Není to divné? Vysvětlí mi to někdo.

 12. Plný souhlas, již jsem p. Ledeckému za jeho aktivitu písemně děkoval. A rovněž připomínám petici, která směřuje přímo do mailů poslancům a senátorů
  http://www.hzpd.cz/vyzva-poslancum-a-senatorum

 13. Jsem zásadně proti dalšímu modrému megatunelu jnénem církevní restituce…

 14. Dobrý večer.Nesouhlasíme s manželem s restitucí církvím.Jsme věřící,sál si platíme sami a pastora taky.Hlavně to chce Vatikán.Co za to naším vládcům slíbili.Je to zlodějna.Získali majetek upalováním a zabíjením lidí,ve jménu Boha, aby ten majetek získali.Podporují smilstvo,homosexualitu,samé zvrácenosti a naše slavné celebrity,které skze slávu jdou jen po penězích.Stačí,že naše vláda okrádá nás důchodce,postižené lidi,rodiny s dětma a dělá z lidí bezdomovce.H

 15. Nejsem věřící. Na sebe jsem si vždy musel vydělat těžkou prací a poctivou!!!!! Nemíním podporovat líné církevní hodnostáře, církve mají za sebou jen temnou minulost, nikdy nepracovaly ve prospěch lidí, ale ve svůj.

 16. ten ktery to schvalil ty penize, asy viedel proč,, mořna ře zato byla, odmiena, tučna, človiek to nevy, jak to je, vše,,

 17. kritizované církevní restituce jsou jen dalším tunelem v novodobé historii ČR

 18. Jak je možné, že zločinecká organizace = církev, která má na svědomí víc obětí než komunisti a Hitler dohromady a kterou státní kasa už léta tak štědře dotuje, má mít nárok na „navrácení majetku“? Jakého majetku – och ta chudá a utlačovaná církev. Kde k tomu „majetku“ asi přišla, že by zastrašováním, mučením a vraděním lidí? Od křižáků až po čarodějnické procesy tato zločinecká politická strana vítězí nad všemi vládami následována stádem tupých ovcí – no comment.

 19. Jsem sice pokřtěný, jako maličké dítě, ale přesvědčením jsem již mnoho let husitou. Učení, které kázal Jan Hus se nikdy nebude líbit všem těm rozežraným křesťanským černoprdelníkům a ostatním vychcánkům. Ať si kněze platí ti lidé, kteří chodí do příslušných kostelů. Pamatuji si, že i bolševici platili na ty svoje kazatele měsíčně dost velké příspěvky. Proč by měla být církevní menšina zase zvýhodňována jako je to u cikánů apod. Proč pořád my slušní lidé, neboli mlčící většina dostáváme od našich vychcaných vládců jenom přes držku.

 20. Mého otce zmlátil katolícký kněz jen proto,že si utrhl jablko z větve co přesahovala přes plot fary rákoskou přes ruce.Kde bylo ,,Miluj svého bližního!“