Jan Bouček: Dopis občana

Ministr kultury
pí. Alena Hanáková

Věc: Stanovisko k mailové odpovědi na můj dopis ohledně církevních restitucí ze dne 26.7.2012

Vážená  paní Aleno Hanáková,
obrátil jsem se  na Vás ne jako ministra kultury ale jako na poslance parlamentu ČR.Stejným dopisem ze dne 11.7.2012  jsem se obrátil  i na všechny ostatní poslance parlamentu. Obracel jsem se v naději,že před projednáváním sporného zákona o církevních restitucích, budete můj podnět řešit.Nestalo se tak,přesto,že jsem poukázal na tu skutečnost,že v návrhu zákona jsou prokazatelně uvedené skutečnosti,,které jsou v rozporu se skutečností a že dochází prokazatelně k prolomení dekretů prezidenta Beneše. Poukázal jsem na chybné ocenění pozemků atd. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Dokumenty a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 comments on “Jan Bouček: Dopis občana

 1. Výzva prostého občana
  Vážení spoluobčané,
  je více než zřejmé, že Nečasova vláda si prosazováním zákona o církevních restitucích osobuje právo popřít jakýkoli historický vývoj vlastnictví předmětného majetku (rozbor viz např. JUDr Karol Hrádela z 26.3.2012 a dalších), okrádá stát (nás,daňové poplatníky,kteří to budou muset zaplatit) o desítky miliard Kč a přes mnohá vyjádření nesouhlasu osob povolaných nehodlá připustit veřejnou diskusi o věcných námitkách jako jsou např. :
  – není konkrétně uvedeno, o který majetek se jedná (přesto je vyčíslená suma – m.j. církevními advokáty)
  – není doloženo, zda vůbec jde o církevní majetek (má se zkoumat až po schválení zákona,ale cena je stanovena! – to selský mozek nebere)
  – cena náhrad je silně nadhodnocena
  – restituce jdou zpět za r. 1948
  – není určeno,zda novým vlastníkem bude právnická osoba v ČR nebo stát Vatikán
  – stát není povinen cokoli vydávat – jen majetek,který přímo souvisí s bohoslužebnou činností a ten už byl vydán (cokoli dalšího nebude restituce ,ale DAR) atd.
  – schválení t.z. církevních restitucí by mohlo být NEVRATNÉ
  Souhlasím s tím, aby církev vlastnila tolik majetku, který by umožnil odluku od státu (nejlépe majetek sdružený ve fondu, z něhož by se církev financovala). Neviním přímo církev, že se k takovému majetku hlásí (pomíjím morální hlediska), kdo by nebral ,když jiný rozhazovačně dává.
  Nečasové,Kalouskové a další jdou tvrdě za svým (vkrádá se otázka – proč?) a arogantně přehlížejí, že s nimi více jak 80% obyvatel nesouhlasí. Nezbývá nic jiného , než
  N A P L N I T V Á C L A V Á K nebo L E T N O U a jít si vyzvednout výše jmenované a další do Kramářovy vily. Nejsem přítelem častých revolučních akcí , ale tato legalizovaná státní loupež si ji jistě zaslouží.
  Vyzývám hlavně Pražáky a další z blízkého okolí – zapomeňte na lenost a B U Ď T E P Ř I P R A VE N I ! ! !
  Zdraví, jinak docela klidný, prostý občan Miroslav Kulhavý Praha, 25.8.2012

  • souhlasím,to je slovo chlapa přijedeme i my z venkova