Kodex kanonického práva

Platný Kodex kanonického práva specifikuje, komu patří všechen majetek, který římskokatolická církev získala nebo v budoucnu získá. Církevní majetek (jeho nabývání, správa, smlouvy – zvláště odprodej) je zařazen do Knihy V – strana 134.

Dokument ve formátu PDF si můžete stáhnout zde…

Příspěvek byl publikován v rubrice Dokumenty a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 comments on “Kodex kanonického práva

 1. Zrejme mate chybne odkaz (odkazuje na tu predchozi historicko-pravni analyzu)

  Kanonicke pravo je napr zde.
  http://web.katolik.cz/feeling/library/Kodex.pdf
  Kniha V na strane 134 je opravdu hodne neuveritelna.

 2. Z kakonickeho prava opravdu dycha stredovek.
  Je to „krasny“ popis obchodni strategie cirkve.
  V podstate to rika, ze cirkev ma „vrozene“ pravo natahovat ruku k vericim a ti maji povinnost prispivat (Kanon 222), s pripominkou, ze „Diecézní biskup je povinen připomenout věřícím povinnost, o které je v Kánon 222 1, a vhodným způsobem naléhat na její splnění.“ (to je uplne silene)

  S takto „vydelanymi“ penezi maji pravo obchodovat na urok (v rozporu s radou biblickych i stredovekych katolickych doktryn).

  A za jakym ucelem? Organizování Božího kultu, starost o slušné zaopatření duchovních a jiných církevních služebníků, uskutečňování děl apoštolátu a lásky, zvláště vůči chudým. (To posledni ale ze statnich prispevku a s prvoradym cilem sireni teologie…). Vrchnim spravcem majetku je samozrejme papez.

  Vyzyvam vsechny soudne lidi, nedopustme aby se cirkvi podarila invaze do skolstvi a jejich pristup k nekritickym detskym mozeckum, kam se ty jejich nicim nepodlozene nesmysly nejlepe nalevaji.

 3. Přidejte se a pošlete Výzvu poslancům a senátorům ! http://www.hzpd.cz/vyzva-poslancum-a-senatorum

 4. I do accept as truе wіth аll of the іdeаѕ you haνe intгoduced on your post.
  They aгe veгу convincing and will definitely work.
  Still, the posts arе very brief for starters. Could yоu ρlease lеngthen
  thеm a little fгom ѕubsequent time? Thank you for thе ρost.