Lenka Procházková: No pasaran!

Projev Lenky Procházkové na Klárově 5. října 2014 na shromáždění organizovaném iniciativou „Evropané proti válce“.

Před koncem druhé světové války se v Jaltě na Krymu konala konference, na které byl schválen dokument, který podepsali Roosevelt, Churchill a Stalin. Součástí dokumentu byl i závazek představitelů vítězných mocností,  že fašismus a nacismus musí být z Evropy vykořeněny. Z povrchu země musí zmizet nacistické strany, nacistické zákony, organizace a instituce… Dokument byl signován 11. února 1945. A jaká je situace dnes po sedmdesáti letech? Byly projevy  nacismu a fašistické metody skutečně vykořeněny a zůstaly jen varovnou vzpomínkou? Všichni víme, že ne. Jsme svědky toho, jak úporné tyto kořeny jsou,  vidíme také, že tolerance k jejich životaschopnosti roste, takže dokonce  prorůstají až k nám, do České republiky. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 comments on “Lenka Procházková: No pasaran!

  1. Nechceme válku,, Josef Pavelka, 10. 10. 2014 12:45:32
    ale válka je často způsobená nespravedlností. Pohled paní Procházkové na vývoj strašlivé občanské války na Ukrajině je mi blízký. Pro mě je dnešní jejich vláda nespravedlivá a pučistická. A to jednostranné informování v televizích je jako válečná propaganda. Jenže co se děje skutečně? Trochu si zpochybňuji i svůj názor, protože paní Procházková se jinak plete ve všech dalších aktivitách a zmíněných argumentech. Působí jako první bojovník proti církvi, díky restitucím nás katolíky asi brzy začnete střílet – i když jsme nic neukradli, naopak církev vzala na sebe břemeno úplného sebefinancování. Církevní vyrovnání bylo použito jako obvyklá komunistická lež o bezkřesťanství katolíků -prý bereme zrovna peníze na léčení našich nemocných. Dále je zmíněna Španělská občanská válka jako spravedlivý boj proti fašismu!? Dříve než začala, byli lidé stříleni za to, že jim našli v kapse růženec. Tento rudý teror podporuje i dnes paní Procházková? Ano, po válce tam věznili např. Garcia Lorka, komunistického básníka, který tam v base později zemřel na tuberu. Zprávy však už neuvádějí, že to zařídil velitel frankistů, jehož dospívajícího bratra řečený básník homosexuálně znásilnil. No pasaran – poloviční pravdo. Bojujme, ale ne proti své zemi a lidem. Sjednoťme se k odhalování skutečností o politice i životě. Z takové společné cesty může vzejít národ bez ideologií, svobodný a silný.

    • Opět Pane Pavelko musím reagovat, protože nezacházíte s informacemi správně. Katolíci a další církve – s výjimkou baptistů – prostě sebrali státní peníze a katolíci navíc i objekty, pozemky a půdu, které nikdy jejich nebyly. Takže to ukradli díky mafii, která se tehdy momentálně sešla v parlamentu a dnes už je rozbitá a chřadne na úbytě, protože za ten hanebný kousek se od ní odvrátila řada voličů.Co se týče léčení – Charita funguje z veřejných a ne církevních rozpočtů! Co se týká války ve Španělsku, opět opakujete Frankovy propagandy. Když byli za občanské vály zastřeleni katoličtí kněží, tak vždy za protivládní většinou ozbrojenou činnost. Měl byste si detaily občanské války ve Španělsku nastudovat a nevěřit kdejakému demagogovi. Baskytské pluky republikánské armády šly do boje proti Frankovi s katolickými kněžími jako polními kuráty. Ti byli Frankovou soldateskou při zajetí popravováni. Tak kdo vraždil za občanské války katolické kněze? Mimochodem, Franko se dostal k moci pučem proti demokraticky zvolené vládě s pomocí 100 000 ozbrojených Marokánců, kteří ani náhodou nebyli křesťany. Španělská republika nebyl žádný rudý teror. V tehdejším parlamentu bylo 264 poslanců vládní koalice a z nich jen 15 byli komunisté! Tak jaký rudý teror? Pokud si dobře vzpomínám, tak básník Lorka byl popraven zastřelením a hozen do hromadného hrobu a ne, že zemřel na TBC. To znásilnění je legrační fašistická legenda, ale Goebels uměl vymýšlet lepší. S posledními větami bych rád souhlasil, ale jak vidět z posledních zkušeností s našimi církvemi, tak to bude ještě dlouhá cesta.