Neslýchané vydírání ze strany katolické církve

vlkPodle médií pan Vlk, již penzionovaný primas český, zvažuje žalobu vůči státu kvůli určení vlastnictví tzv. Mladotova domu na Pražském hradě. Chci v této souvislosti připomenout několik věcí:

Katolická církev obdržela štědré restituce jak v hmotné, tedy majetkové, podobě, tak (každoročně) formou významné reparační finanční částky, která zásadním způsobem zatěžuje český rozpočet.

Očekával bych soudnost nejvyšších představitelů katolického kléru v zemi, avšak zvažovaná žaloba a možný soudní spor s prezidentskou kanceláří ohledně Mladotova domu o soudnosti vysokého katolického kléru v Čechách nesvědčí.

Vysocí preláti české katolické církve by občas ve volném čase měli sledovat projevy svého nejvyššího, papeže Františka, který vyzývá církev k chudobě a slušnosti k bližním.

Katolický klérus navíc používá velmi průhledný trik s nastrčením již vysloužilého primase českého Vlka, tak aby se do sporu nenamočil současný arcibiskup a hlava české katolické církve D. Duka. Ten má i nadále zůstat sympatickou marketingovou tváří katolické církve, stále se usmívajícím mužem, který nevykazuje absolutně žádnou míru chamtivosti a jen brání zájmy církve, kterou před tím komunisté tolik okradli. Pokud by čeští katoličtí preláti chtěli zaplatit všechny majetkové křivdy, měli by se alespoň modlit za statisíce živnostníků a jejich rodin, kteří byli po roce 1948 vyvlastnění a kteří v restitucích nedostali ani korunu.

Pan arcibiskup Duka by ale v tomto sprostém boji české katolické církve neměl nastrkovat jiné a měl by s nestoudnými požadavky katolické církve předstupovat sám.

Musím říci, že drzost katolických českých prelátů nebere konce. Jen se otřepali z předstíraného jednání se Sobotkovou vládou (věřící katolík Sobotka ve skutečnosti nikdy nechtěl jít proti majetkovým zájmům své církve) a již jsou zde s dalšími neslýchanými požadavky.

Jiří Paroubek, expremiér a předseda strany LEV 21

 Zdroj

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 comments on “Neslýchané vydírání ze strany katolické církve

  1. No. Když si církev myslí, že vlastnictví Mladotova domu by měl posoudit soud, tak proč ne. Ale asi by to Hrad měl vydat dobrovolně, takové naschvály ve vydávání dobrým vztahům neprospívají.

  2. Pane Zeldo, vycházíte z mylného předpokladu, který do vás vtloukají již dlouho jak preláti a jejich poskokové, tak i katolická „veřejnoprávní média“, že církev katolické má u nás nějaké nenaplněné majetkové nároky. Historické a právní rozbory, které jsou běžně dostupné (i na tomto serveru) nám ale říkají, že minimálně posledních 250 let církev žádným vlastníkem nebyla. Parlamentní většina, (včetně jednoho odsouzeného korupčníka), která se sešla v minulé poslanecké sněmovně, církvi státní majetky prostě věnovala! My to považujeme za krádež, by provedenou poslanci. Jednou to všechno bude muset církev vrátit. Především stavby a pozemky. Peníze jistě do té doby rozfrcá za blbosti, procesí a pompézní happeningy. Zkrátka, jak to jen ona umí.