Protirestituční Procházková: Cpeme majetek církvi, je to feudalismus. Z mládeže děláme telata. A naše politika k Rusku…

REPORTÁŽ Dřív byli studenti baštou odporu, teď z nich vychováváme otroky. Cpeme majetky církvi a Evropa se nám směje. I to si myslí spisovatelka a aktivistka Lenka Procházková, která je známá také tím, že podala trestní oznámení na bývalého premiéra Petra Nečase i kardinála Duku v souvislosti s restitucemi. Také o tom, že zákon o církevních restitucích mohl být přijat za kriminálních okolností, hovořila Procházková na besedě s občany v Ostravě.

V ostravském Knihcentru na besedě s veřejností nejdříve představila Procházková svou novou knihu politicky zabarvených textů Bílý klaun. „Když jsem se začala věnovat církevním restitucím, tak jsem začala být tak trochu zakázaná autorka. Publikovala jsem hlavně na nezávislých serverech,“ uvedla na začátku spisovatelka, která měla záměr zpřístupnit své fejetony a texty ještě širší veřejnosti, a proto se objevil právě Bílý klaun. „Není to monotématická kniha. Týká se církevních restitucí, ale také jsou tam reakce na rok 1968,“ upozornila.

Pokračování …

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Comments are closed.