Otevřený dopis předsedovi vlády ČR B. Sobotkovi

Vážený pane předsedo vlády,
již v době vytváření současné koalice jsem zaznamenal Vaši zvláštní náklonnost ke KDU-ČSL. V rozporu se stanoviskem pana Andreje Babiše, který se klonil spíše k Úsvitu jako koaličnímu partnerovi, jste prosadil své.

Nejen že jste ve vládě svěřil dvě ministerská křesla KDU-ČSL, která mají co dočinění s církevními restitucemi, jichž je uvedená strana tvrdým zastáncem, ale zatím jste ani nedokázal zajistit, pokud mám aktuální informace, nějakého vhodného kandidáta po JUDr. P. Šťovíčkovi, řediteli Státního pozemkového úřadu, který hraje významnou roli v procesu církevních restitucí. Jmenovaný byl odvolán M. Jurečkou, ministrem zemědělství, jenž může jmenovat do takto uvolněného místa svého kandidáta, tedy člověka, jenž bude i v případu církevních restitucích sledovat jeho ministerskou linii, a to samozřejmě ke škodě velké většiny občanů, kteří církevní restituce odmítají. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Comments are closed.