Fiedler (Úsvit): Církevní obchodníci s deštěm

Čtyři pětiny obyvatel České republiky se i více jak rok po rozhodnutí dát zelenou církevním restitucím stále nedokáže smířit se způsobem, jak velkoryse hodlá stát duchovním přilepšit. A není se zase tak čemu divit.

I při letmém pohledu do již stávajícího financování církví se totiž obyčejnému člověku, který používá zdravý selský rozum, musí zdát, že i v tomto ohledu u nás platí okřídlené orwellovské přísloví „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější“.  Více …

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 comments on “Fiedler (Úsvit): Církevní obchodníci s deštěm

  1. já si vždy vzpomenu na prohlášení kardinála Tomáška učiněné těsně po revoluci, kdy řk církev obdržela řadu významných objektů: „řk církev si nebude činit žádné další majetkové nároky“. ale to bychom nesměli žít v absurdistánu, kde se soukromý restituenti domohli alespoň části svého majetku až po soudním řízení, a někteří ani potom ne. a ten kdo se nároku vzdal, tak tomu vládní mafie nacpala dvakrát tolik než na kolik měl právo.

  2. Měla by se zachovat rovnost v tom, že co bylo ukradeno, musí být vráceno. Každému bez rozdílu, i církvím.