Co si nárokují katolíci? Pole, lesy i klenoty UNESCO

Praha – České římskokatolické diecéze podaly státu v rámci restitucí přes tři tisíce výzev, v nichž žádají především vydání lesní a zemědělské půdy, luk nebo parcel. Usilují však i o stovky objektů a desítky movitých předmětů, mezi kterými je například obraz Madony z Veveří. K nejvýznamnějším požadovaným stavbám patří několik nemovitostí v areálu Pražského hradu, poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou nebo kroměřížský zámek. Více …

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 comments on “Co si nárokují katolíci? Pole, lesy i klenoty UNESCO

 1. Po dlouhé době jsem navštívil tyto stránky a nic se na nich nezměnilo. Pan Martino Frone stále dokola opakující svoje naučené fráze o rezignaci na zdravý rozum, o ústavním soudu , pokřtěných křesťanech, o zločinech komunismu atd. Pak je tady jemu oponující Larry. V podstatě se tady nic nemění. A tak si dnes přidám svoje.
  Podle Martina má zdravý rozum jenom ten, kdo mu neoponuje. Co se týká ústavního soudu našel jsem na internetu vyjádření pana Rychetského (hlasoval proti) o tomto zákonu (plus ještě další tři soudci). Ale pan Frone zase opět řekne, že tito ústavní soudci rezignovali na zdravý (Martinův) rozum. Pak jsem si vyhledal, že minimálně tři soudci, kteří o tomto zákonu rozhodli kladně byli praktikujícími katolíky. A pamatuju si také výrok pana Rychetského z televize, kde řekl, že to není vyrovnání, ale je to dar církvím. Pana Rychetského považuji za odpůrce tohoto tzv. vyrovnání s církvemi a myslím si, že nečerpá své názory z hostinských zařízení.
  Komunistická strana byla zločineckou organizací, ale už nemá na dění u nás téměř žádný vliv. ŘK církev byla a je nedemokratická a zločinecká organizace a zasahuje do života lidí stále. A to na celém světě. Ale pan Martino Frone považuje literaturu, která kritizuje tuto církev za žumpu a lidi, kteří ji kritizují za levičáky nebo přímo komunisty.
  Taky pochybuju o tom, jestli tady máme dnes demokratickou společnost. Možná jo, ale jen pro některé vyvolené.
  Taky bych se chtěl vyjádřit k pořadu Máte slovo ze dne16.1.2014. Vyjádřím se pouze k panu Holubovi. Mám podezření, že pan Frone a pan Holub jsou jedna a tatáž osoba. Ale to je asi jenom zdání. Ještě jsem neviděl a neslyšel nic tak odpudivého, jako byl pan Holub. Výbuch pana Duky v rozhlase byl jen takový drobný úlet proti tomuto myslím dosti vysoce postavenému představiteli řk. církve. Že tam poslali tohoto pána nemohli udělat nic lepšího pro antireklamu řk. církve. Já jsem podle vašeho názoru taky člověk, který projevuje zlobu a xenofobii vůči řk. církvi. Ale je to zloba vůči jejich představitelům (ne obyčejným lidem), kteří ideologií a svými dogmaty oblbují a podvádí obyčejné lidi a to už mnoho století. Dnes se neustále zaštiťují charitou a vzděláváním. A připomněl bych výrok pana Ratzingera: Byl v tom smyslu, že pro věřící je nejdůležitější četba Bible a svátosti – hlavně eucharistie. Komunisti měli M-L a schůze + politická školení. V podstatě chtěli obě ideologie mít jenom vliv na utváření světového názoru lidí – tedy mít patent na PRAVDU, a ovládání lidstva.
  Pak bych se ještě vyjádřil k těm pokřtěným křesťanům – velká většina byla pokřtěna ve věku, kdy neměl človíček ponětí o tom, co se s ním v tom okamžiku děje, natož možnost se k tomu nějak vyjádřit. Tak by pan Frone měl operovat jenom s praktikujícími katolíky.
  A na závěr – nebylo by od věci uvažovat o návrhu zákona, který by projevil účast a morální zadostiučinění obětem persekucí, které prováděla římskokatolická církev.
  Karel

  • Ještě jsem chtěl něco dopsat o Karlu Schwarzenbergovi, ale to jsem smazal akorát ten Karel tam zůstal. Bylo to troch mimo téma. Omluva.

  • to je nádhera jak si nějaká hnida jménem katolické církve činí výhradní právo na morálku a mravnost – a nemusíme pro příklad chodit daleko, například nečas, vzorný katolík, který před celým národem pošpinil důstojnost svojí manželky, když se po léta tahal veřejně s ženskou, kterou si dosadil do úřadu a ještě měl tu drzost prezentovat její nehorázné odměny slovy „dřela jako kůň“. toto je ta morálka? nebo snad myslíte tu morálku jež dovolila vatikánu uklízet pedofilní kněží a zahlazovat stopy jejich odporných činů? a když půjdu dál do minulosti, bude intenzita a obludnost chování církve jen nabývat na zrůdnosti bez ohledu jestli si husák nechal na smrtelném loži zavolat kněze nebo ne. takový dementní argument může vymyslet jen opravdový debil a těžko může ospravedlnit hromady mrtvol a zničených životů, které církev ve jménu „dobra“ za sebou zanechala.

  • Zdravím Vás Martino,
   Vrátil jsem se domů dnes brzo ráno a nedalo mi to, abych posilněn spánkem opět nenavštívil tyto stránky. A tak bych Vám rád zase něco napsal. Píšete mi, že kladu otázky a sám si na ně odpovídám, hledajíc oporu v názorech druhých, nikoliv podle zdravého rozumu.
   Každý z nás si vytváříme své názory z názorů druhých, z toho, co si přečteme, co sami zažijeme, z prostředí ve kterém vyrůstáme. ani já ani Vy nežijete bez kontaktu s těmito vlivy. A jsem stoprocentně přesvědčen, že kdyby jste Vy vyrůstal v prostředí s vlivem budhismu budete horlivým zastáncem této filosofie. Kdybyste se narodil v Japonsku budete vyznavačem šintoismu.
   „Historickou pravdu“ získáváte i Vy ze zdrojů psaných, sám jste se historických událostí nezúčastnil, tak si i v tomto vytváříte svůj názor podle toho, co někdo napsal. A někde jsem četl, že vítěz píše dějiny.
   Co se týče Ústavy, tak ta se napsala v roce 1992 a do dneška doznala mnohé změny. A psali ji mimo jiné lidi jako třeba pan Jičínský, který psal i komunistickou ústavu. A je podle mne nedokonalá jako drtivá většina zákonů v této zemi. Ale je nutno je dodržovat. Její nedokonalost je prezentována tím poměrem 4 ku 11 v případě rozhodnutí o církevních restitucí. A k mimoústavním zákonům se nebudu vyjadřovat, protože ty se mění už v době před počátkem jejich účinnosti.
   Ve vědách a v běžné řeči se institucemi často míní také organizace. Nazval jsem řk. církev organizací a jeto tedy správně – to je doložitelné na Wikipedii. Co se týká toho, že má církev hierarchické uspořádání – tak v tom je právě ten problém. Výhody a nevýhody lze najít taktéž na Wikipedii. A co se týče toho, kde se uplatňuje – je to např. armáda, policie, ale také je toto uspořádání ve smečkách psovitých šelem a taky primátů. Princip spočívá v tom, že výše postavený má vždy pravdu. (Viz pan Bezák na Slovensku).
   A k Dominikánům jenom krátce. Název převzali po Dominiku Guzmánovi – prvnímu oficiálnímu inkvizitorovi. Ten byl pověřen těmi, kteří jsou na vrcholu hierarchického uspořádání církve k obracení na pravou víru hlavně Katarů v jižní Francii. Pak se tato práce stala jednou z hlavních činností tohoto řádu. A z literatury, kterou Vy nazýváte žumpou se dočítám, že potlačování hereze bylo značně nelidské.
   A co se týká morálního života věřících a nevěřících? Jsou rodiny, kde je běžné domácí násilí a rodiny, kde panuje pohoda a láska. To zatím nerozlišuju jestli jsou ty rodiny věřící nebo ne. Toto se děje jak v rodinách nevěřících, tak v rodinách, které navštěvují kostely. Jen je tady malý rozdíl. Věřící občan přijde pod vlivem domů, vyleje si mindráky na rodině, vyspí se z opice, ráno se vypláče knězi na rameni – ten mu dá rozhřešení a věc je vyřešena. Toto nemohu doložit žádnými důkazy – je to jen moje životní zkušenost. Toto prožívala např. moje spolužačka ze základkya její tři sestry spolu s matkou. Byla to přísně katolická rodina. A není to z daleka ojedinělý případ v mém už poměrně dlouhém životě z mého okolí. Tak přestaňte dělit lidi na morální katolíky a ty ostatní.
   Nic kolem Franty Sauera a Mariánského sloupu nevím nic, tak se ani nemohu vyjádřit. Jsem ze severu Moravy a taky už poměrně v letech, tak jsem znal soudruha Mamulu. Několikrát jsem ho i viděl. Říkalo se o něm, že to byl zlý a mstivý člověk a tak asi prostě dostal strach – co kdyby to bylo tak jak hlásá církev, že peklo skutečně existuje a došlo mu, že ho mnozí měli s ním.
   O soudruhu Husákovi jsem se dočetl přesně to, co píšete.
   K zločinům katolické církve se vyjadřovat nebudu, protože každý přijme jen co chce přijmout. Připomněl bych jenom omluvu Jana Pavla ll za zločiny a omyly římskokatolické církve za řadu století jejího blahodárného působení. Myslím, že jich citoval něco kolem devadesáti – jenom ty nejhorší.
   Vyzýváte mne, abych snesl před národ důkazy a fakta, že jsou zde v ČR oběti persekucí, které prováděla ŘKC na občanech. To jsou jenom demagogické řeči. ŘKC je nadnárodní organizace (instituce) s působností po celém světě s hierarchickým uspořádáním. A její blahodárné působení poznali v minulém století například pravoslavní Srbové v Ustašovském Chorvatsku za ll. svět. války. A v čele Slovenského štátu stál katolický duchovní. Zcela bez pocitu hanby i nadále přirovnávám zločiny ŘKC ke zločinům komunismu. Už ve Starém Zákoně jsou statě, kde milující, ale žárlivý Bůh přímo vyzývá k zabíjení. Jako katolík musíte Bibli číst a tak tyto statě určitě znáte. A jelikož určitě znáte Bibli, tak víte, že jsou rozpory mezi Biblí a Katechismem ŘKC např. co se týká desatera nebo třeba Eucharistie.
   Jelikož jsem se zúčastnil na mou povahu dosti velkého počtu mší v katolických kostelech, tak se mohu i vyjadřovat k této otázce. Moje zkušenost je taková, že žádný katolík nepřistoupil na debatu, která by se týkala témat jako je božský původ Ježíše Krista, eucharistie, zmrtvýchvstání a nanebevstoupení Ježíše Krista, nanebevzetí panny Marie, božského původu Bible a podobných otázek.
   A mi dovolte použít na závěr Vašeho prostředku vyjadřování. Kdo věří – teď přemýšlím o vhodném výrazu – dá se použít mýtům nebo dogmatům jako je božský původ Ježíše Krista, eucharistie, zmrtvýchvstání a nanebevstoupení Ježíše Krista, nanebevzetí panny Marie, božského původu Bible a podobným, tak podle mého názoru rezignoval na zdravý rozum.
   A nemusíte se mi omlouvat za to, že si mne ale hluboce a hluboce nevážíte – je mi to celkem jedno. Ale i přesto věřím, že si najdete někdy trochu času, abyste si se mnou podiskutoval na těchto stránkách třeba i o jiných tématech.
   B.N.

 2. možná tě to překvapí, ale světu je šumák co ty se domníváš – když nepočítám osoby studující mentální poruchy, tam naopak předpokládám enormní zájem. ale abys dnes usnul, tak ti prozradím, že hus byl odsouzen za výrok, který byl lehce „poupraven“ a na jeho základě odsouzen.

  • fíha, 30 let studoval Husa a ví o tom kulový, tomu říkám dobře promrhaný život. nyní se vysvětluje proč si taková nula jako ty musí honit ego na stránkách věnovaných církevním restitucím. LOL

  • a ještě doplním jeden fakt, který by tě stejně nenapadl ani za dalších 30 let: je zbytečné zabývat se právní komformitou rozsudku smrti nad Husem, když kostnický koncil měl zhruba stejnou legitimitu jako nacistické a komunistické soudy, tj. rozsudek na základě pokřiveného totalitního práva, vynesený soudci věrnými zprofanovanému režimu. potom bys svou „logikou“ musel uznat znárodnění církevního majetku komunistickými soudy nebo bys měl jít vymáhat dodržování rasových norimberských zákonů nacisty. ale v tvém případě si nejsem jist, že bys to neuskutečnil, protože od takovýho „ynteligenta“ jako jsi ty se dá čekat cokoliv.

  • tak jsme si zase pokecali, rozloučil bych se Masarykovým heslem: „Pryč od Říma!“, který symbolizuje odklon zakladatelů českého státu od katolické církve.

 3. Ano máš pravdu mají specielní tým mladých buzíků,kteří lezou kam mohou a vyzvídají co se děje.Štvou a napadají lidi je to banda kreténů buzeranských

 4. Opsáno z fecebooku : Byly doby kdy se Čechů bál celý známej svět. Češi byli považováni jako jedni z nejlepších bojovníků, Vzpomeňme na dobývání Milána, zde bojovali jako důkaz věrnosti něm. Císaři i Češi, a právě Češi se zasloužili o vítězství, neboť je nebavilo dlouhé obléhání a vzali hradby ztečí. Husitská revoluce nám má být důkazem že i malý národ dokáže velké věci, stačí si vytyčit jasný cíl a zanechat rozepře mezi sebou… Za pravdu klidně proti všem!!!
  Za pravdu klidně proti všem!!!
  Až se do sebe zhroutí, tenhle hříšnej svět, vyjdou lidé ven, trubky budou znít a já v těch řadách chci taky být, já se ptám, kam bych měl jít. Už se ten den blíží, už se třese zem, už slyším ten tón, okno otvírám, vidím jak lid kráčí za vítězstvím, třese se zem, za pravdou jdem z kalichu budeme pít, kříž jako zbraň v rukách mít, lide Český rychle vstaň pro pravdu jsi jdem, jako voda v kalichu čistá je, pravda čistá je v dáli je slyšet je zvon din, dan, don bije země zvon, din, dan, don, nás svolává din, dan, don, dny počítá on, din, dan, don, láska, soucit v šest, radost, úcta, klid, pochopení, cit, din, dan, don, bije země zvon, uslyší jej svět, din, dan, don, srdce České
  Dokažme, že při sobě držíme!

 5. stále stejný kretén tedy plním slib už tomu Dukovi píši a požádám přátele na fecebooku 2 500 lidí aby mu také napsali ať si lump užije