SHRÁBNE CÍRKEV I TO, CO JÍ NEPATŘILO?

Spisovatelka Lenka Procházková a dokumentarista Václav Dvořák podali trestní oznámení na generální ředitelku Národního památkového ústavu (NPÚ) Naděždu Goryczkovou a případně další neznámé pachatele pro »vážné podezření z páchání trestné činnosti« v souvislosti s možným vydáním poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou katolické církvi. Více …

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 comments on “SHRÁBNE CÍRKEV I TO, CO JÍ NEPATŘILO?

  1. čekal jsem kdy začnou smrdět první zdechliny z kauz církevních darů, ale že to bude už v třeskutém lednu jsem nepředpokládal. to co církev získá na majetku, na který by měla teoreticky nárok, kdyby se jej slovy kardinála tomáška nezřekla, vymění za ztrátu důvěryhodnosti a morálního kreditu. jestli je v něčem hodnota církve, tak právě v něm. jakkoli se snaží předstírat, že na něj má výhradní právo, což je samozřejmě jen iluze teologické ideologie, i přesto hodnota morálního kreditu bude vždy převyšovat hodnotu statků.