Karel Horák (LEV 21): Několik lží o „církevních restitucích“

8.leden 2014 – 21:00

Jistě nejsem sám, kdo usilovně přemýšlí, v čím žoldu Nečas a spol. vlastně pracovali. Jejich vehemence, vstřícnost a angažovanost k církvím byly obdivuhodné. Kéž by stejnou energii byli bývali věnovali věcem nesrovnatelně důležitějším – a že jich bylo!. Píše to Karel Horák, advokát a stínový ministr spravedlnosti na portálu vasevec.cz.

Ačkoli věděli, že drtivá většina občanů odmítá způsob zvoleného majetkového vyrovnání, nestyděli se zákon ve Sněmovně protlačit hlasem odsouzeného Pekárka a pak s rychlostí přímo kosmickou podepsat s církvemi smlouvy o vypořádání. Argumentovali přitom, že již před mnoha lety k restitucím církevního majetku vyzýval Ústavní soud.

To je ovšem lež jako věž. Ústavní soud přece v žádném svém rozhodnutí nehovořil o podobě, resp. způsobu restituce, toliko konstatoval neprávní stav, aniž určil k jeho nápravě jakoukoli lhůtu. Více…

2 comments on “Karel Horák (LEV 21): Několik lží o „církevních restitucích“

1. http://www.holesovskavyzva-nadeje.cz/2014/01/10/nehledejme-co-nas-rozdeluje-hledejme-co-nas-spojuje/

2. to musel pochopit každý, že úkolem nečasovo-kalouskovy vlády bylo za každou cenu prosadit církevní restituce. národ, jež už dávno rezignoval na pozitivní změny v politické sféře, už nevyvedlo z míry ani kupčení s hlasy tří poslanců – podle českých banánových zákonů navíc legální, ani schválení zákona pravomocně odsouzeným poslancem v době vyhlášené přestávky. korunu tomu nasadil ústavní soud, jemuž výše uvedené skutečnosti nepřipadají dostatečně důležité – otázka potom zní k čemu ústavní soud vlastně platíme? našlo se pár čestných soudců, včetně předsedy ústavního soudu, jež skutečnosti provázející přijetí zákona, nepovažují za malicherné a myslím, že stejně tak to vidí většina rozum používajících lidí.