Petice proti jmenování Hermana ministrem kultury

My, níže podepsaní občané nechceme, aby se stal Daniel Herman ministrem kultury České republiky! Vyzýváme proto prezidenta republiky, aby kandidáta na tento post, Mgr. Hermana, nejmenoval do funkce.

Jako důvod uvádíme, že je Herman velmi kontroverzní osobností jednak pro jeho dřívější rozporuplné pracovní působení v roli mluvčího České biskupské konference a později pak jako ředitele ÚSTR, který byl odvolán za nevyjasněných okolností a důvody jeho odvolání jsou dosud sporné. Dále pak, a to především, pro Hermanovu prokazatelnou spolupráci se světovou extrémistickou náboženskou skupinou a jinými hnutími. Dalším důvodem, proč nesouhlasíme s jeho jmenováním do čela ministerstva kultury, jsou církevní restituce. Právě prostřednictvím tohoto ministerstva se budou vyhodnocovat žádosti o navrácení majetku. Obáváme se, že právě spojení Hermana s některými zahraničními spolky a organizacemi může mít pro český stát neblahé a nevratné následky. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 comments on “Petice proti jmenování Hermana ministrem kultury

  1. pan herman je při vší úctě tragikomickou figurkou dokládající ubohost české politické scény a především personální impotenci KDU, anebo potom co KDU vyprodukovala Čunka, Kalouska a Parkanovou volí pro jistotu raději opatrné bezbarvé prázdné tlachání profesionálního podržtašky? není to ani politik a už vůbec ne odborník, chvíli se pokoušel definovat jako teolog, ale poté co zjistil, že neobstojí ani tomuto obskurnímu titulu, tak od toho uznale upustil. začínal coby tiskový mluvčí vlka, kterého musel zaujat něčím jiným než odborností a raději nechci vědět čím, protože si odbornost doplňoval teprve dodatečně. stejně tomu tak bylo v dalších funkcích jako na ministerstvu vnitra, opět získání funkce a až následně doplnění vzdělání. sakra to má někdo ale štěstí… anebo známé? anebo politické zadavatele, kterým dělal politickou prostitutku. a ve stejném duchu opět jmenování do čela USTR, odkud ostudně musel odejíti poté co navázal na přerušené rozkrádání, nekoncepční fungování úřadu a úniky informací z úřadu za účelem kydání hnoje na politické oponenty svého pasáka – http://ustr.wordpress.com/ opětovným jmenováním do funkcí lidí, kteří to měli na svědomí a s velkým humbukem museli odejít. není pochyb o tom, že pana hermana někdo pase, nemá logiku aby se takový podržtaška dostal k výše uvedeným funkcím a svou oddanost pánům prokázal ve funkci ředitele USTR. v současnosti se stalo módním schovávat morální a odbornou prázdnotu za horlivou zbožnost, tak jako u údajně budoucího ministra kultury, ale předpokládám že tento nátěr nebude mít dostatečné krytí, spíš to bude jen lak, který ještě zvýrazní kazy základního materiálu.

  2. jinak pan herman se naposledy živil tuším jako profesionální mluvčí o bohu, kterého si sdělovací prostředky občas pozvou když potřebujou několi minut kydů. a jaké z toho plyne ponaučení? že je zbytečné se učit a doufat, že se tím člověk uplatní v oboru, lepší je dělat někomu dostatečně mocnému slouhu a podle toho do jakého křesla vás pán posadí si teprve uděláte nějaký ten kurz, na to ředitelování to bohatě stačí. a když se provalí, že umíte úplný kulový, tak se můžete morálně exhibovat v televizi a v rádiu. nj, každý dělá co umí a kdo má pasáka dost vysoko tak může dělat cokoliv.

    • …třeba i poslance nebo ministra. to co je ve vyspělém světě nemožné je v čechách dnes pravidlem. tam kde dřív knížák prošlapával cestičku je dnes čtyřproudá dálnice.