Kardinál Duka ohromil: Většina věřících s církevními restitucemi nesouhlasí

Kardinál Dominik Duka je znaven z nekončícího projednávání církevních restitucí. Jednal o nich s Fischerovou, Nečasovou i Rusnokovou vládou a čekají ho jednání další s vládou Bohuslava Sobotky. Mnohé musí vysvětlovat i dovnitř církve a je překvapen tím, že většina věřících s podobou narovnání mezi státem a církvemi nesouhlasí. „Průzkumy ukazují pro mě ne úplně příjemnou skutečnost, že 55 procent věřících nesouhlasí se zákonem o narovnání v této podobě. Proč? Jedni říkají: Podívejte se, jak je to strašně málo! A druzí říkají: Vždyť my jsme vůbec nechtěli, aby se to vracelo, my chtěli, aby nás dál platil stát! To nebylo tak, že já nebo ten druhý vyhraje. My jsme hledali kompromis,“ podotýká kardinál pro deník Mladá fronta Dnes. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 comments on “Kardinál Duka ohromil: Většina věřících s církevními restitucemi nesouhlasí

  1. Duka je typickým představitelem řk církve. Nenažraný lhář a zloděj, který nemá nikdy dost. Kdyby existovala nějaká vyšší spravedlnost, tak tihle hoši končí v pekle na 100 %.

    • Prosím,necpěte nám do pekla občana Jaroslava Duku a spol…Ať máme aspoň v pekle klid!!
      Děkuji za většinu občanů tohoto státu…