František Pillmann: Jaká je skutečná podpora voličů církevním restitucím?

Údaje z průzkumů o stále klesající podpoře pro církevní restituce jsou notoricky známé. Naposledy z průzkumu SANEP, podle něhož církevní restituce podporuje jen 20% obyvatel, přesněji 19,6%.

Troufám si tvrdit, že i tato chabá podpora ještě podstatně klesne. Zatím si totiž mnozí lidé myslí podle toho, co se na ně valí z klerikálního vysílání ČT, že je podpora církevním restitucím nutná. Kvůli údajně exkluzivnímu posvěcení Ústavním soudem a údajně nezrušitelným smlouvám státu s církvemi jsou restituce podle černé propagandy prý nevyhnutelné. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 comments on “František Pillmann: Jaká je skutečná podpora voličů církevním restitucím?

  1. stačí se podívat na závěry předsedy ústávního soudu čr, pana rychetského, na základě kterých důvodů hlasoval proti církevním restitucím neboli darům. to by si měl povinně každý přečíst a dojde mu, že v každé civilizované zemi by takový právní paskvil nemohl projít a navíc takovým tragikomickým způsobem jako v čr. a jak zněl závěr nálezu ús? k porušování práva při schvalování církevních darů došlo, ale protože žijeme v čr s nízkou politickou úrovní, tak je vlastně vše tak jak má. připadá vám takové zdůvodnění v pořádku? mě ne

  2. je potřeba, aby se do vlády namísto kdu dostal okamura. pokud bychom měli zákon o referendu, nemuseli bychom řešit šílené zákony z dílny chemiků a fyziků, jejichž důvěru hravě překoná uklízečka nebo prodejce ojetých aut.