Víra, katolická církev, restituce

Text, který následuje se týká víry a církve. Je inspirován obrázky z Filipín, kde publikum, jemuž katolická církev úspěšně vymyla mozky, slibuje, že znovu postaví jakousi katedrálu. Akt boží, jak se někdy říká přírodním katastrofám, tam smetl obydlí, infrastrukturu a vzal život tisícům.

Moje úvaha je rovněž inspirována úsilím s jakým se česká katolická církev pokouší vsunout nohu do nejrůznějších dveří.

Církev je primárně nástroj ke kontrole lidí. Víra v boha je v podstatě založena na pohádkovém scénáři, jehož argumenty nelze dokázat ani vyvrátit. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 comments on “Víra, katolická církev, restituce

 1. dobře napsaný článek, jen víc takových.
  církev se vždy pachtila za majetkem víc než kdokoliv jiný, čímž sama dokazuje neplatnost náboženské ideologie. křesťanství je jedno ze slunečních božtstev, která existovala daleko dříve v různých částech světa (indie, jižní amerka, mezopotámie atd), všechna jsou si podobná jako vejce vejci, protože vychází z identických astronomických pozorování. ale co je podstatné a o co zde běží je moc, bez ní je jejich ideologie na úrovni pověsti nebo pohádky. moci lze dosáhnout propagandou/demagogií a penězi. a moc je to co církev bytosně k existenci potřebuje, jen ta dodává jejich pohádce reálného významu.

 2. ještě jsem si vzpomněl na další sluneční božstvo, tentokrát egyptské – bůh horus, přes kopírák to samé, anebo poznej deset rozdílů mezi horusem a ježíšem.

 3. beru zpět výroky o slunečním božstvu a o horusovi, zdrojem je zdá se pouze zeitgeist, což nebude relevantní zdroj informací

 4. Souhlasím s autorem. Jen u nás v obci si církev vymáhá velké množství pozemků vč. lesů kolem dokola. Jelikož je kostel skoro v každé starší vesnici, mám dojem , že situace je všude stejná. Nejhorší na tom je, že se černoprdelníci snaží ze všeho vytřískat co nejvíc. Příkladem je nárok na pozemek na kterém stojí bytovky. V dávných dobách to byly bažiny a kus louky patřící k farnosti. Nikdy se tam ze strany církve nic nedělo( co taky v bažině), pouze obecní koza spásala trávu na louce. Komanči zabavili, pochybuji,že to blekassům vadilo. Pozemek se zkultivoval a dal k dispozici,lidé si svépomocí postavili bytovky. Celý pozemek mnohonásobně zhodnotili, inženýrské sítě atd. Nyní po nich církev žádá 5 000 000.- což je tržní cena pozemků ve zmíněné lokalitě. Hnus,mamon!!! Jsem pro aby se církvi vrátilo, ale v takových případech, jak jsem tu uvedl,by mělo jít spíše o gesto a církev by si takové pozemky neměla nárokovat,respektive prodat momentálním vlastníkům za symbolickou částku a ta není 5 000 000.- Fuj fuj a ještě jednou fuj. Tohle se bude dít všude a přivede do neštěstí spoustu lidí a jen prohloubí nenávist vůči B-áčkám(Black ass).

 5. Lenny Cowler, napiš o jakou obec a o jaké pozemky se jedná. Jinak je tvoje zpráva naprosto o ničem.

  • Soudruhu Vanguarde, a když to napíše, k čemu ti to bude? Půjdeš si tam stěžovat? Ne, ty vlastně jen tak prudíš. Farář se ti dnes za tvou usilovnou práci v zákristii odmění…

   • K čemu mi to bude? Abych si mohl ověřit, jestli to není vylhaný nesmysl (což s největší pravděpodobností je). Já na rozdíl od různých Hestroyů totiž nevěřím každému blábolu, co si přečtu na internetu. A odkdy soudruzi prosazují církevní restituce, ty trotle?

 6. vidno, ze vitazstvo komunistov v ’48 nebola nahoda,

  je spravodlive, aby sa vratitlo to, co komunisti nakradli, alebo nie?

  • A kdy vrati RKC to co nakradla v prubehu celych 2000 let? Kdy vrati to co ukradla za krizackych valek? Kdy vrati co nakradla podvody za odpustky? Kdy vrati co nakradla za carodejnickych procesu? Jak napravila tato cirkev 2000 let cenzury a doby temna lidstva, kdy prave kvuli ni se zastavil veskery pokrok lidstva?
   Tomiku odkdy se vraci nakradene zlodeji, odkdy? Od te doby co jsme „demokraticky“ zvitezili ve vylhane hadrove revoluci.

 7. Ježíš byl chudý a pomáhal lidem.

  Nehromadil jmění i!!!!

  Církev se jasně zpronevěřuje evangeliu.

  Ale za to o Husovi bude tvrdit, že odbočil od víry.
  Co z toho pro obyčejné lidi vychází? Jasné pokrytectví jako trám!

  Ať žije zlaté tele!
  Amen