Nebetyčná skromnost církve aneb…

pohádka o tom jak se krade a podvádí ve jménu božím…

Osmnáct let se táhl spor o Svatovítskou katedrálu a přilehlé nemovitosti v areálu hradu. Výsledkem nekonečného sporu bylo rozhodnutí nejvyššího soudu z února 2009, ve kterém je vlastnictví katedrály jakožto i ostatních nemovitostí jednoznačně přiznáno státu.
To se ovšem naší vždy tak ,, skromné ,, církvi nelíbilo a v květnu téhož roku se odvolala k Ústavnímu soudu.Svou žádost po dohodě se státem stáhla. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 comments on “Nebetyčná skromnost církve aneb…

  1. pražský hrad je symbolem státnosti, jestli mají nárok na budovy, pak by měla být církev odšodněna jinými budovami v Praze, kde mohou svou činnost provozovat dle libosti.

    nehledě na to, že celé církevní restituce poškozují práva státu, neboť se vzdalo podílu na kontrole církevního majetku. všichni před námi dobře věděli, jak církev k majetku přišla za několik staletí absolutní moci, jenom vláda petra nečase-nagye tento detail „přehlédla“ a schválila přes odpor občanů. takhle vypadá parlamentní demokracie a právní stát v podání některých pohlavárů v praxi. ostatně ani duka není vychován k respektování zákonů, když ho v čro napomenuli, aby se v předvolebním týdnu zdržel napadání konkrétních stran, tak ječel že jsou všichni komunisti a že nežijeme v demokracii, holt ztráta masky a odhalení ubohosti v přímém přenosu – když mi něco nevyhovuje, tak to není demokracie, na víc bohužel neměl.

    • … a klasická odrhovačka: kdo nesouhlasí s církevními restitucemi, tak je komunista a následovník gottwalda. jistě duko, když to není černé, tak to musí být zákonitě bílé. to dá přece hlavu! LOL