Strahovští premonstráti lžou, jako když tiskne!

Jiří Paroubek
26. 10. 2014   zdroj

To, co strahovští premonstráti na Hradištku předvádějí, je skutečně nechutné, a jejich jednání by v žádném případě nemělo ujít voleným zástupcům občanů České republiky, píše expremiér Jiří Paroubek (LEV21).

Dne 6. října jsem napsal článek o hanebném chování strahovských premonstrátů v obci Hradištko, na který premonstráti několik dní poté reagovali a reakci umístili i na své stránky, kde ohledně „kauzy Hradištko“ vytvořili dokonce speciální sekci. Premonstráti se ve své reakci snaží vysvětlit, že jejich zcela asociální postupy vůči obci Hradištko a jejím obyvatelům, jsou zcela v pořádku, a vlastně ještě bohulibé. Tím se jim pouze daří zdůrazňovat svou nebetyčnou chamtivost a odtrženost od reálného života obyčejných lidí. Na jejich vyjádření jsem reagoval již ve středu článkem „Řád strahovských premonstrátů potvrdil, že se na Hradištku chová hrabivě“, uvedl Paroubek na portálu vasevec.cz.
Celý příspěvek

Hrozba konkordátu – z naší Ústavy bude jen cár papíru

 

Petr Tomek
26.10.2014   zdroj

Ve Vatikánu jednají zástupci Parlamentu ČR a vše nasvědčuje tomu, že nás opět chtějí, o nás bez nás, postavit před hotovou věc – uzavřít za našimi zády tzv. konkordát. Návrat do středověku pod taktovkou našich politických výtečníků pokračuje.
Krátce před polovinou letošního října (2014) se na chvíli objevila zpráva, že má Lubomítr Zaorálek navštívit Vatikán. Veřejnost už v tu dobu víceméně hlasitě šuškala, že tam jde vyjednat a snad i podepsat smlouvu dohodnutou už 28. května když se do Vatikánu vydala Delegace ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny ČR. Delegaci tvořili po jednom zástupci hnutí ANO 2011, ČSSD a významní prosazovatelé zákona Stanislav Polčák z TOP09 a Marek Benda z ODS, zpravodaj zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Celý příspěvek

Církevní restituce pod heslem: Co jsme nakradli tak chceme zpět!

cermakV rozhovoru pro PrvniZpravy.cz badatel Vladimír Čermák popisuje úlohu církve v našich dějinách a to i v souvislosti s jednáním parlamentní delegace ve Vatikánu.

Určitě sledujete v médiích, jaký je vývoj kolem církevních  restitucí, včetně  u nás zveřejněného komentáře Karola Hrádely…

Upozornění Karola Hrádely na podivnosti kolem schůzky českých prelátů ve Vatikánu s papežem a jeho politbyrem jsem sám již dříve zmiňoval v některých svých komentářích.

Celý příspěvek

Církev šilhá i po majetku krajů, za který už pobírá miliardy

Katolická církev se pokouší získat i majetky krajů, na které podle restitučního zákona nemá nárok a dokonce za ně už inkasuje část z miliardových náhrad. Když kardinál Dominik Duka před rokem a půl podepisoval s premiérem Petrem Nečasem (ODS) smlouvu, která stvrzovala zákon o majetkovém narovnání, sliboval, že „uzavřením smlouvy jsou veškeré nároky církve vypořádány“. Více…

Církevní restituce pod heslem: Co jsme nakradli tak chceme zpět!

<< EXKLUZIVNĚ >> V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz badatel Vladimír Čermák popisuje  úlohu církve v našich dějinách a to i v souvislosti s jednáním parlamentní delegace ve Vatikánu.

Určitě sledujete v médiích, jaký je vývoj kolem církevních  restitucí, včetně  u nás zveřejněného komentáře Karola Hrádely…

Upozornění Karola Hrádely na  podivnosti kolem  schůzky českých prelátů ve Vatikánu s papežem a  jeho politbyrem jsem sám  již dříve zmiňoval v některých svých komentářích. Více…

Hrádela: Poslanci jednali ve Vatikánu o nevratnosti restitucí, co upekli?

Advokát Karol Hrádela, který zastupoval před Ústavním soudem odpůrce církevních institucí, upozorňuje ve svém článku na nebezpečí Dohody (Konkordátu) mezi ČR a Vatikánem o nevratnosti církevních restitucí..

V minulosti jsem byl požádán o právní pomoc ve věci zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Tuto jsem poskytl tehdejší skupině poslanců, které bylo zabráněno přednést stanovisko klubu k tomu, jak vznikal církevní majetek, píše v úvodu svého komentáře právník Hrádela.

Při vyrovnání s církvemi se děje řada nekalostí

JUDr. Karol Hrádela napsal:

Vážení spoluobčané,

nenechám se vydírat a český národ ohlupovat. Jak víte, byl jsem v minulosti požádán o právní pomoc ve věci zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Tuto jsem poskytl tehdejší skupině poslanců, které bylo  zabráněno přednést stanovisko klubu k tomu, jak vznikal církevní majetek. Poslanci vycházeli z toho, že nemohou hájit své voliče, pokud je jejich klubu odnímáno právo informovat veřejnost o obsahu vědecké práce zabývající se oprávněností případných restitucí na základě historického vývoje vzniku církevního majetku. Ústavní soud dle předpokladu nevyhověl, mimo jiné i proto, že těchto poslanců bylo málo. Protože touto prací byla moje analýza, setkal jsem se poprvé po této schůzi s těmito poslanci. Tehdy jsem začal podrobněji sledovat celou problematiku tzv. vyrovnání s církvemi a dospěl jsem k závěru, že se v ní děje řada nekalostí.

Celý příspěvek

Lenka Procházková: No pasaran!

Projev Lenky Procházkové na Klárově 5. října 2014 na shromáždění organizovaném iniciativou „Evropané proti válce“.

Před koncem druhé světové války se v Jaltě na Krymu konala konference, na které byl schválen dokument, který podepsali Roosevelt, Churchill a Stalin. Součástí dokumentu byl i závazek představitelů vítězných mocností,  že fašismus a nacismus musí být z Evropy vykořeněny. Z povrchu země musí zmizet nacistické strany, nacistické zákony, organizace a instituce… Dokument byl signován 11. února 1945. A jaká je situace dnes po sedmdesáti letech? Byly projevy  nacismu a fašistické metody skutečně vykořeněny a zůstaly jen varovnou vzpomínkou? Všichni víme, že ne. Jsme svědky toho, jak úporné tyto kořeny jsou,  vidíme také, že tolerance k jejich životaschopnosti roste, takže dokonce  prorůstají až k nám, do České republiky. Více…