Monoteismus je prazáklad a idea absolutní totality

Často přemítám zda-li je církev katolická (svatá, věčně bojující a na věky nenažraná) největší zločineckou organizací v tomto vesmíru nebo největší organizací zločinců. Nějak se nemohu rozhodnout.

O kolaboraci církve s jakýmkoliv odpudivým režimem, který umožní její další rozvoj (laskavý čtenář již ví a zná, že se zde jedná pouze o rozvoj materiální nadstavbičky a soustředění moci nad lidmi a událostmi ryze světského charakteru) nemá dnes pochyb ani vesnický človíček Pepek Vyskoč.

Celý příspěvek

Dopis místopředsedy Strany svobodných občanů předsedovi vlády ČR

Vážený pane předsedo vlády,

se zájmem sleduji Vaše úsilí dosáhnout spravedlivějšího nastavení vztahů mezi státem a církvemi a domnívám se, že by pro Vás v tomto kontextu mohl být zajímavý následující podnět, který se pokouší upozornit na problémy, které nedořešila vláda Petra Nečase.

Motivací i odůvodněním pro přijetí zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi mělo být dosažení odluky mezi státem a církvemi 1 . Česká společnost podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi má zaplatit církvím odškodnění ve vysoce nadstandardní výši oproti odškodnění pro soukromé osoby, nemluvě o tom, že až na několik výjimek právnické osoby odškodněny nebyly vůbec. Vzhledem k tomu, že odluka prozatím nezačala, a že jí již nic nebrání, je nyní úkolem České republiky odluku v podobné míře provést.

Celý příspěvek

Co Vy na to, pane kardinále Vlku?

Jiří  B a ť a  24. 6. 2014

V nevyžádaném emailu jsem obdržel text vyjádření kardinála Miroslava Vlka k prohlášení poslance Igora Jakubčíka (ČSSD). Nehodlám analyzovat či jinak pitvat jeho pohoršení nad slovy poslance Jakubčíka, nicméně stejně, jako jsem na adresu pana kardinála Duky sdělil, že vyslovil-li svůj názor na prohlášení pana Jakubčíka jako názor pod bodem A, měl by, podle všeobecného očekávání říci také názor pod bodem B). K tomu jsem uvedl jen několik malých argumentů či dokumentů o tom, jak se církev ztotožňovala s nacistickým, resp. fašistickým režimem. Odezva však, jak jinak, žádná.

hitler_tiso

Ve vyjádření kardinála Vlka je mnoho emociálních, silných, faktických a závažných, ale i značně polemických slov, bohužel však ani jediné slovo přiznání o tom, že katolická církev prostřednictvím svých vysokých církevních hodnostářů skutečně spolupracovala s nacistickým Německem, že žehnala německým vojskům za jejich vítězství na bojištích v SSSR atd. atd. Je snad pan kardinál Vlk, stejně jako jeho kolega kardinál Duka přesvědčen, že tyto fakta neexistují, nebo snad, že je možné je zamlčet? Za co nás považují páni kardinálové?

Celý příspěvek

Proveďte co nejdříve odluku státu od církve nebo nás církev ovládne!

Česká společnost podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi má zaplatit církvím odškodnění ve vysoce nadstandardní výši oproti odškodnění pro soukromé osoby, píše v dopise předsedovi vlády Jiří Payne.

Motivací i odůvodněním pro přijetí zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi mělo být dosažení odluky mezi státem a církvemi. Vzhledem k tomu, že odluka prozatím nezačala, a že jí již nic nebrání, je nyní úkolem České republiky odluku v podobné míře provést, pokračuje Jiří Payne, místopředseda Strany svobodných občanů.

Více na: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/provedte-co-nejdrive-odluku-statu-od-cirkve-nebo-nas-cirkev-ovladne/

 

Protirestituční Procházková: Cpeme majetek církvi, je to feudalismus. Z mládeže děláme telata. A naše politika k Rusku…

REPORTÁŽ Dřív byli studenti baštou odporu, teď z nich vychováváme otroky. Cpeme majetky církvi a Evropa se nám směje. I to si myslí spisovatelka a aktivistka Lenka Procházková, která je známá také tím, že podala trestní oznámení na bývalého premiéra Petra Nečase i kardinála Duku v souvislosti s restitucemi. Také o tom, že zákon o církevních restitucích mohl být přijat za kriminálních okolností, hovořila Procházková na besedě s občany v Ostravě.

V ostravském Knihcentru na besedě s veřejností nejdříve představila Procházková svou novou knihu politicky zabarvených textů Bílý klaun. „Když jsem se začala věnovat církevním restitucím, tak jsem začala být tak trochu zakázaná autorka. Publikovala jsem hlavně na nezávislých serverech,“ uvedla na začátku spisovatelka, která měla záměr zpřístupnit své fejetony a texty ještě širší veřejnosti, a proto se objevil právě Bílý klaun. „Není to monotématická kniha. Týká se církevních restitucí, ale také jsou tam reakce na rok 1968,“ upozornila.

Pokračování …

 

Jak dobrým hospodářem bude církev?

Jiří Bátěk / Britské listy

Nebudeš mít jiného boha mimo mne.“

Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.“

Z církevních představitelů, zejména katolických, až úzkostlivě srší snaha prezentovat církev v tom nejlepším světle. Odmyslíme-li si však roucho Kristovo, kterým se snaží zakrýt různé nešvary uvnitř církve, získáme organizaci jako kteroukoli jinou. S dobrými i horšími lidmi, jejichž motivy mohou být a jsou různé.

Zejména co se týče správy majetku a celkového hospodaření se nás Dominik Duka neustále snaží přesvědčit, že církev bude dobrými správci svěřeného majetku a využívat jej ne ke svému zisku, ale k prospěchu ostatních a rozhodně budou vždy patřit, jako dosud, mezi „dolních“ deset miliónů. ZDE.

Jak uvidíme na příkladech níže, řeči o „dobrém církevním hospodáři“ jsou čirou iluzí, možná zbožným přáním, která ale nemá s realitou nic společného. Zejména lačnost církve po majetku v Polsku či neplacení daní stojí za velké zamyšlení.

Celý příspěvek

O loupeživé katolické církvi

Navzdory všeobecnému mínění není Polsko homogenně katolickou zemí. A kromě toho, dokonce i polští katolíci jsou hluboce nejednotni ohledně mnoha otázek týkající se jejich církve. Téma, které vyvolává zvlášť zuřivé diskuse, je nenažranost církevních činitelů.

Mnoho Poláků se dívá na Čechy spatra a jedná s nimi většinou jen jako s dodavateli dobrého piva a zábavy, avšak zároveň obdivuje Českou republiku jako zemi, v níž je, na rozdíl od Polska, mnoho věcí „normálních“. Proto, když se hovoří o předávání majetku od státu církvi, Poláci se zmiňují o České republice jako o příkladu, jak „by to správně mělo být“, protože Česká republika katolické církvi nevrátila její majetek, o nějž přišla během komunistické éry. Argument procírkevní strany obyčejně zní, že v České republice platí platy kněží stát, a proto je to celé víceméně vyrovnáno. Proto jsem byl velmi překvapen, když jsem se nyní dověděl, že se Česká republika rozhodla vrátit církvím v restituci její majetek. Takže než to, milí Češi, provedete, pokuste se poučit z chyb druhých a podívejte se, jak si katolická církev „vyžádala, co ji patří“ u vašich sousedů. Více…

Režisér Dvořák ve varu: Nevěřím slibům církve, která slibuje i posmrtný život, zázraky…

(Rozhovor vedla Olga Böhmová)

Režisér a dokumentarista Václav Dvořák, který je aktivním odpůrcem církevních restitucí, nevěří ani náhodou holedbání církevních představitelů o tom, že budou zveřejňovat své hospodaření a že se podřídí i finančnímu auditu. „Jak máme věřit partě lidí, kteří slibují posmrtný život v ráji, mluví o neposkvrněném početí, zmrtvýchvstání a zázracích?“ táže se Dvořák a myslí si, že ČSSD dělá směrem k nápravě zákona ohledně restitucí málo. I jiné věci ale režisér prozradil v rozhovoru ParlamentníchListů.cz.

Celý příspěvek

Lenka Procházková v Plzni: Kalousek měl na úplatky kolem restitucí 5 miliard. A Putin je nejlepší světový státník!

REPORTÁŽ Hostem pravidelné série debat plzeňských Veřejných zájmů byla aktivista a publicistka Lenka Procházková. Hovořila hlavně o restitucích, ale také například o Ukrajině. Třicítka přítomných si vyslechla mnohdy velmi emotivní projev.

„Jsem členem několika občanských iniciativ jako například Nezávislá média, kde se snažíme poněkud suplovat roli našich veřejnoprávních  médií, která by měla informovat objektivně, což se neděje. Děláme tiskovky provokativně před budovou rozhlasu či televize, aby to měli novináři blízko. Stejně ale nepřijdou. Maximálně přijede policie,“ řekla na úvod Procházková. Více…

Vážený pane hejtmane, předsedo AK ČR Michale Hašku!

Dovolte, abych Vás pozdravil jménem milionů obyčejných občanů České republiky, kterým jste stejně jako celá ČSSD v před volbami sliboval, že budete i nadále řešit otázku církevních restitucí tak, aby se dosáhlo jistého zmírnění dopadu schváleného zákona o církevních restitucích na občany ČR, případně zrušení platnosti celého zákona. Jak skutečnosti nasvědčují, situace v této věci se stává značně problematická, neboť v samotné ČSSD se ozývají hlasy, že si ČSSD na restitucích vylámala zuby a na předvolební tahák připravený pro občany, vedení rezignovalo. Řešení zákona o církevních restitucích bylo zřejmě „odkloněno“!

Celý příspěvek