Církevní restituce = krádež za desítky miliard

Josef Klíma, 
27. 4. 2014   zdroj  
Federální shromáždění ČSFR 1.srpna 1991 schválilo výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských společností.“Jako důkaz onoho vstřícného kroku mezi státem a církví bylo prohlášení tehdejšího kardinála Františka Tomáška, že to je poslední nárok, který církev vznáší!  
Celý příspěvek

Vlastnictví boží před volbami

Martin Hekrdla
25. 4. literárky
Jak je možné, že v zemi zažraných neznabohů jsou to zrovna církve, které jako by nejvíc ovlivňovaly vnitrostátní politiku? Inu, právě proto, že Česko je asi nejateističtějším státem Evropy a politické strany jsou nuceny vznést zásadní předvolební sliby (anebo po volbách aspoň předstírat jejich plnění). Celý příspěvek

Buďme občany a vystupme proti kalouskovsko-nečasovskému vyrovnání s církvemi. Podepište petici proti tzv. církevním restitucím. Přijďte dnes v Praze k Andělu

15.4.2014 01:13

Strana LEV 21 začala sbírat podpisy pod Petici proti církevním restitucím. Naprostá většina společnosti odmítá způsob nápravy křivd, který je ovšem spíše obdarováním. Nynější vládní koalice ale pokračuje v cestě, kterou v minulém období začala pravicová vláda. Sociální demokracie dnes již prakticky jen markýruje snahu o změnu. V takové situaci je nutné vystoupit s občanskou petiční iniciativou a vyvolat proti rozhazování prostředků republiky odpor.

Dnes odpoledne – v úterý 15. dubna – mezi 14. a 16. hodinou se také vy můžete podepsat na petiční archy v Praze u u metra Anděl. Nemůžete přijít? Napiště si na info@nslev21.cz o pětiční arch a sbírejte podpisy ve svém okolí. Vždyť také Vám jistě není lhostejné, co provedli pánové Nečas, Kalousek a paní Peak.

V dobré víře získal pole, teď po něm chce fara dar

Zemědělec Vladimír Zadražil (78) z Březové na Kutnohorsku na vlastní kůži zažil, jak jeho rodiče v padesátých letech přišli o zemědělskou půdu. Když po sametové revoluci dostal pozemky zpátky, neváhal a začal hospodařit.

Ale skoro čtvrtstoletí po listopadu 1989 se dožil šoku. Dostal dopis z farnosti, která si pozemek nárokuje, se strohým oznámením: půda je naše, zaplaťte zpětně za tři roky nájem formou daru.

celý článek …

 

http://www.novinky.cz/domaci/333058-v-dobre-vire-ziskal-pole-ted-po-nem-chce-fara-dar.html

Je mi jedno, kolik bere pan Dominik Duka

Ivan David / 7. 4. 2014

V pátek nás současně mnohá média informovala, že pan kardinál Duka bere necelých 24 000 hrubého a asi 18 000 čistého měsíčně. Zpráva byla předkládána, jako by to byla informace nejvyšší důležitosti.

Je pravda, že takové věci veřejnost tradičně zajímají. Stačí připomenout epigram J.R. Picka z roku 1968 k horečným diskusím po abdikaci prezidenta Antonína Novotného: „Velký problém hýbe nyní veřejností širokou, zda nedají Novotnému penzi příliš vysokou, na srdci to mnoha lidem leží, mně však na tom vůbec nezáleží, asi jsem to, co jsem se vždy zdál – odtržený intelektuál.“

celý článek na ….

 

Krajan z Kanady drsně o oceněném Halíkovi: Divím se, že ještě neblahořečil Hitlera

JINÝMA OČIMA Obchodník s katolickou vírou, který se uchýlil k politice. Přírodovědec Jiří Jírovec, jenž v roce 1986 emigroval do Kanady, si nyní ohledně Ukrajiny bere na paškál kněze Tomáše Halíka.

Udivuje mě, že Halík rovnou neblahořečil Hitlera, ten si to přece se Stalinem rozdal. Co má Halíkův bůh společného s vojenskou organizací, to zřejmě ví jen on sám. Třeba jen nebyl doma, když se naše členství v NATO peklo,“ říká na úvod krajan z Kanady a muž, jenž razancí názorů předčí většinu českých politických komentátorů, Jiří Jírovec. A to, co sděluje dál, jsou opravdu těžká sousta.

více na …

Kde se (ne)skrývá blud

Je docela zajímavé, že se v sobotním rozhovoru s Dominikem Dukou (Dál už ustoupit nemůžeme, 29. 3. 2014) rozebíraly především finanční náhrady, ale ani slůvkem nebyly zmíněny výhrady odpůrců zákona o tzv. církevních restitucích, jež se týkají vydávaného nemovitého majetku, který mj. zahrnuje historické a kulturní bohatství naší země. –

Více na: http://www.blisty.cz/art/72759