Petice pro papeže Františka

PETICE podporující text dopisu pro papeže Františka, který jej informuje o většinovém odporu českých občanů vůči kořistnickému jednání hodnostářů římskokatolické církve, ke stažení ZDE.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dokumenty a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

54 comments on “Petice pro papeže Františka

 1. Je to zlodějina, jinak se to nazvat nedá.

 2. Od počátku jsem zcela zásadně proti církevní restituci. S peticí se plně ztotožňuji.

   • Nesmíme mlčet, protože mlčení je souhlas s tím co se tady děje…

 3. Od samého začátku jsem cítila, že církve zneužívají Pána Boha. Všechno je v lidech, vzhledem k tomu, že se nedá hmatatelně dokázat Boží existence, proto mnoho lidí na celém světě zneužívají Bible. Ti, co se převlékají do talárů, TI jsou nejhorší, ohlupují lidi, kteří jsou na pochybách a mají v sobě laskavost. Jsou ochotni těm převlečeným mluvkům pravidelně přispívat v kostelích. Demokracie nahrála těmto podvodníkům, kteří stejně taj vychytralí jako politici jdou právě s nimi, aby posílili svoji moc. Nehledí na chudobu občanů, nehledí na nesouhlas většiny NÁS s darováním miliardových finančních částek, které patří nám, hamižně se chovají a vymýšlí restituce, které nikde nejsou dokázané, berou národu majetky, polnosti, lesy atd. My nejsme žídní hlupáci, abychom nepochopili, že nejhorším červotočem prožírající Českou zemi je katolická církev propojená s mafií ve Vatikánu. Říkají si svatí, aby nás ubezpečovali, že ONI jsou PÁNY SVĚTA! Pán Duka, Pán Halík – nejsou žádní svatí, jsou to vystudovaní lidé, kteří umí mluvit a zneužívají svých vědomostí. Jakpak se jim jednou Pán Bůh odmění za jejich hříchy, vždyť podle BIBLE Ježíš byl chudý, pomáhal chudým. Tito krutovládci kradou všem – nám! PODEPISUJI PETICI, ALE JE NÁM OBČANŮM NĚCO PLATNÉ, KDYŽ VYJÁDŘÍME SVOJE NÁZORY? JSME BEZBRANNÍ A BEZMOCNÍ – BOHU ŽEL!!!

  • Je mi 80 letn a jsem také křtěný katolík a dodnes lituji že mě rodiče nechali pokřít.
   Vždytˇtito vychytralci z nás dělají opět novodobé otroky. Zase začne robota na církevní když žádají o takové množství půdy o které dobře vědí že ji nebudou obděláva a mají zájem pouze o moc a nadvládu. Tato církev svůj majetek nikdy nezískala dobrovolně ale utrpením jiných. Protože mistr Jan Hus kázal něco co se těmto nelidským nadlidím nelíbilo tak ho raději nechali upálit a dál pokračovali ve svých nezřízených choutkách po moci a mamonu . Nejvíce ji prospělo odob po Bílé hoře kdy se jim podařilo skutečně napakovat. Přesto že tento jejich majetek většinou nikdy nebyl získán poctivým způsobe tak dnes jej titi pánové chtějí zpět.
   A co takhle zaplatit za opravy kostelů a jiných jejich zařízení které vláda udržovala?
   Atˇse církev znovu obrátí na své ovečky atˇje svými dary živí a atˇsi poctivě na svoje prebendy vydělají poctivou praci a ne oblbováním lidí.
   Stále nám jen předhazují jak je Bůh mocný a jak jidem pomáhá ale já jsemzatm žádnou Boží pomoc neviděl. Pokud by nějaká byla pak nebudou žebráci, bezdomovci a lidé s různými postiženími. Rád bych poznal někoho kdo opravdu zažil nějaký Boží zázrak ale myslím že takového člověka nepoznám
   Ladislav

 4. Církve by neměly vlastnit žádný hmotný majetek, měly by se plně soustředit na nehmotné, pouze douchovní hodnoty; duchovní by měli být placeni státem, stejně jako učitelé, soudci atd.

 5. Církevní restituce by byly hrazeny z naší práce ačkoliv s církví nemáme nic společného. Naopak jako potomci těch co byli církví manipulováni k obdarováváni církve, bychom měli právo žádat o vrácení toho co bylo církvi darováno našimi předky, s tím, že jsme fakticky první kteří se takto mohou svobodně rozhodnout, když církev se k nám nechová jako slušný obdarovaný.
  V zemi kde radikálně klesá počet věřících, musí nevěřící církvi jen platit a platit.
  Je jasné, že tam kde vlády pro svoji chamtivost nezvládají stále více zkorumpovaný zlodějský systém, tak tam se snaží lidi rekatolizovat a přimět ke slepé poslušnosti s vnucováním představy lepšího života po smrti.
  Vlády zde založily Ústav pro studium totalitních režimů a při tom podporují církev, která je sama o sobě totalitní už celá tisíciletí. Viz její první tři a tedy asi nejdůležitější přikázání z celého Desatera.
  A proč jsou církevní restituce tak masivně velkorysé? No protože tam zase jako vždycky v ČR půjdou tučné bakšiše.
  Církev navíc ani není zárukou, že se o majetek dokáže postarat a že se nestane výhodným kšeftem dalších podvodníků a že jednou nebude republiku žalovat, že neochránila její investice a bude chtít platit znovu!

 6. Cirkevní restituce jsou aktem proti mé vůli, jako věřícího. Jsem přesvědčen, že staví cirkev proti učení Kristovu, proti Bibli a odděluje církev v České republice od věřících. Proto hluboce nesouhlasím s obsahem a způsobem provedených restitucí, které oddělují trpící a zbídačený národ od víry v Boha, jako posledního útočištiě spravedlnosti před smrtí. Zmnožené bohatství cirkevního kléru zakládá trvalou nenávist proti těm představitelům církve, kteří se úřastní podvodného konání současné protilidové vlády, především proti kardinálu Dukovi.

  básník a publicista Ludwig Jordan

 7. S obsahem petice se plně ztotožňujeme.

 8. Petici podporuji.
  Ve výzvé k podpoře petice chybí postup,jak zajistit a doručit,právně platné podpisy petice,aby nemohly být zpochybněny jako v připadě některých kandidátů na prezidenta ČR.

 9. Bůh neexistuje, byl vytvořen lidmi, kteří potřebovali ovládat své stádo jiných lidí. Do dnešní doby, postupně, se vytvořil klér ( černokněžníci ) a ten, společně se zástupci lidu své republiky ( politici ) okrádají tento stát.
  Tzv. restituce je vlastně přejmenování veřejného okrádání. Ví to každý, ví to i věřící, vědí to i okrádající politici. Tvrdě podpořme nápravu této křivdy.

 10. Neexistuje-li Bůh, tak nás církve úspěšně 2000 let podváděly a majetek získaly podvodem (největší zisk majetku byl kolem r.1000, kdy se čekal konec světa).
  Existuje-li Bůh, je otázka, co je opravňuje být jediným prostředníkem mezi Bohem a lidmi a hlavně, jak ví, co je bohulibé a co ne.

 11. Další tunel této vlády.
  Jak se připojit k petici,aby byla platná??????

 12. Petici plně podporuji.
  S jakou vervou a úsilím naši přední vládní činitelé prosadili těsný výsledek v parlamentu jedině dokazuje jejich osobní finanční zainteresovanost na této krádeži na našem majetku.

 13. Petici podporuji a souhlasím,církev se má starat o chudé a potřebné a né o zlato.

 14. S peticí plně souhlasím,církve se mají starat o chudé a potřebné a né o zlato.

 15. Souhlasím se vším co zde bylo napsáno ve spravedlivém rozhořčení. Vracíme se tímto rádoby spravedlivým aktem do doby, kdy čeští intelektuálové, šlechta museli, pokud byli čestní odejít z této země.Dívat se jak jim majetky zabírají vítězové. Přivadrovalci z celé Evropy, Protože to bude přesně následovat – pole, lesy, nemovitosti se rozprodají tomu, kdo zaplatí víc bez skrpulí. Naše děti a vnuci budou mít na bedrech obrovský , komu?????? Pro co?????
  Jsme národ atheistů. Po zkušenostech s pronásledováním českých bratří jsme byli násilně přivedeni k „pravé víře v Boha“ proto jsme lehce opustili kostely kam jsme byli násilně hnáni 300 let. (Vrba, Baar) Komunisté nám v tom hodně pomohli. Chodit do kostela byl jakýsi vzdor…my už nemusíme vzdorovat…….
  Ještě jsem chtěla upozornit na prostor, který dává naše veřejná televizní síť katolíkům…..žádná jiná církev nemá možnost být v mediích a dělat mše za sdělovací prostředky. POZOR NA TO……….myslím, že tam dochízí k velkému porušení zákona.
  Podepisuji se a držím palce, aby to vyšlo a my mohli svobodně vydechnout.

 16. Souhlasím a připojuji se k petici za lidská práva a proti církevním restitucím v Čechách v roce 2013.

 17. Jsem zásadně proti církevním restitucím. Bůh zřejmě věděl, proč církvím majetek odebrat.
  Vždyť ten, kterého uctívají, je všemohoucí, spravedlivý… a takový bůh přece nemůže svým uctívačům škodit. Nebo je vše jinak?

  PhDr. Marcela Matzenauerová

 18. S peticí souhlasím, je to nestydatost požadovat majetek v takové výši!!!!!!!!!!!
  H. Křížová

 19. Vždyť existuje nějaký doklad, kde církev již vyrovnání dostala a nyní již nemá ze zákona právo a nebude vyžadovat vyrovnání. Mám pocit, že to bylo za vlády pana prezidenta Havla. Pokud k tomu dojde je to tunel!!! Je to jasné!!!

 20. Připojuji se k petici,absolutně souhlasím

 21. Bezvýhradně souhlasím. Jsem křesťanka, ale domnívám se, že nad katolickou církví by Kristus zaplakal nebo vzal bič jako kdysi v jeruzalémském chrámě.

 22. Se zněním petice se plně ztotožňuji, tzv. církevní restituce jsou podvod, na jehož základě se mnoho lidí z vládnoucích stran snaží obohatit. Tato vláda je zločinná a jedná proti vůli drtivé většiny národa, a to nejen v této záležitosti.

 23. nesouhlasím s cirkevními restitucemi,je to velký podvod a zlodějina Nečasovi korupčnické vláda,je to hnus co se tady děje,peníze nejsou na nic,ale na restituce na zlodějinu století to peníze jsou,nechci,aby peníze z mých daní byly použity na platy duchovních,okrádají nás všechny dejte jim červenou at už tady je vláda co ochranuje všechy poctivé občany

 24. Názor Ježíše Krista na hromadění majetku a klanění se zlatému teleti je jasný!
  Není o čem diskutovat. Každý si jeho myšlenky může přečíst v Bibli. Měl by tak učinit i kardinál Duka.

 25. Prosím, proč se můj předchozí příspěvek nezobrazil? Děkuji.

 26. Se zněním petice plně souhlasím a podporuji ji. Mé obrovské poděkování náleží autorům petice; oni její text zformulovali skvěle, naprosto výstižně a přesně.

 27. Dovoluji si ve skromnosti navrhnout případným zájemcům, aby si přečetli též můj volně související článek na internetovém portále
  http://www.neviditelnypes.lidovky.cz; článek se zobrazí v sekci „Společnost“ pod datem 10. prosinec 2012. Nejjednodušší je vepsat do vyhledávače seznam.cz název článku „Pohádkový svět pobožných spoluobčanů“. Jsem humanistický ateista, tudíž mám na celý vesmír ateistický pohled (viz též v článku). Poctivé, čestné a skromné křesťany, tedy takové, kteří netouží po mamonu, prosím o pochopení mých postojů. Srdečně Václav Urbánek.

 28. Souhlasím s peticí.

  Majetkový převod -dar církvím poškodí církve. Věřící mi nevadí, ale k životu víru katolickou nepotřebuji. Věřící by si měli financovat tyto služby sami. Stát by měl platit charitu a opravovat kostely jako kulturní dědictví. Bohatství státu je majetkem lidu a tedy majetkem všech, v terminologii víry od boha. Pokud je majetek v rukou jednotlivců a organizací je jim lidem a tedy státem jenom propůjčen a přirozeně omezen délkou života. Pak má právo vždy stát a lid používat jakýkoliv majetek ke svému kolektivnímu prospěchu a to rovnocenně a spravedlivě.
  Mít takovou zločinnou, zpátečnickou, nesnášenlivou, nevědeckou minulost jako mají církve v minulosti i dnes byl bych na jejich místě pokornější. Někteří říkají že jde diktaturu, která trvá několik tisíc let. Také všechny diktatury vycházejí z jejího organizačního principu.

 29. Nemohu tuto petici podpořit. Nemám žádného boha a papež není pro mne partner k jednání ani autorita a to ani tento nový, který se často nazývá pokrokovým. Nedovedu si představit podepsat něco, kde někoho oslovuji Vaše Svatost. Proč tu tedy vůbec prudím? Měli bysme méně žádat a více požadovat. Třeba: „Ruce pryč od české společnosti“.

 30. Vnímám tuto petici jako šanci, jak pozastavit rozkrádání naší vlasti.
  Duchovní svět je pro mne živou skutečnosti a proto vím, že k tomu, abych byla duchovním člověkem nepotřebuji vlastnit hektary půdy a lesů ani velké budovy, stačí to, co je třeba k důstojnému lidskému životu.
  Naopak starost o takový majet by mi ubírala sílu a čas k duchovní práci. Proto buď katolická církev je velkostatkář a ne duchovní instituce a nebo s tím mejetkem hodlá obchodovat a pak je kupcem, což opět má s duchem svatým málo společného.

 31. Jako katolík se úplně s petici ztotožnuji. Nevím, proč by se měl vracet majetek
  učelově zkonfiskován našim šlechticům a tisícům našich exulatů po Bílé Hoře.
  Je třeba zabranit, aby přes církev se dostal zbytek našeho majetku do rukou
  veksláků a jiné pochybné zbohatlické lůzy!
  Tkadlec

 32. Jako katolík se ztotožnuji se s petici. Nevím, proč by se měl vrácet
  majetek učelově zkonfiskován naším exulantům po r.1620. Nechtělo
  by to spíš omluvu.. Je zde nebezpečí, že tento majetek přes církev
  skončí někde v kalných vodách podsvětí.

 33. Od začátku jsem proti církevní restituci. S peticí se plně ztotožňuji.

 34. V podstatě jde o korupci cirkví.Vlada tímto rozhodnutím požaduje de facto podporu cirkví při dalším setrváním u moci.I když podle Ústavy nemá církev do politiky státu žádné pravo vstupovat.Důkazem je vystupování pana Kardinála Duky. Dále pak propagace církve v ČT,kde žádná jiná občanská sdružení nemají prostor k propagaci názorů.

  Miroslav Kovál

 35. Připadám si ,co se chování církve týká, jako bychom se vraceli o 200 let zpátky.
  Už jenom očekávám, že se brzy začne řešit povinná výuka náboženství na zákl.
  školách. Poskoků schopných udělat za úplatu cokoliv máme ve vládě dost.

 36. Vsichni mili lide, nejsem prekvapena, kolik se zde ozyva „spravedlive rozhorcenych“. Nejsem ani prekvapena, ze vetsina obcanu uz nedokaze verit, ze svymi uprimne a lidsky spravedlive myslenymi peticemi proti svetu mocnych nezmeni nic. Sledujete pri cteni techto prispevku, jak se citi Vase srdce? City jsou slova Boha a ten je v kazdem z nas, ano, za tuto univerzalni vesmirnou pravdu byl klerem upalen mistr Jan. Opravdu si myslite, ze je pro Vas dobre dovolit druhym, aby ve Vas posilovali zlost, nenavist, pomstychtivost, bezmocnost, a nevim co jeste? Nedeje se „to vsechno“ prave proto, abychom mohli videt predevsim sami sebe? Prosim, nezapominejme, ze nejjednoduseji se ovlada ten, kdo se necha naplnit strachem, strach je zakladem vsech negativnich emoci, ten cloveka oslabuje, kdyz vytesnuje radost a svobodu. Uvolnujme prosim sve emoce ( nikoli proti zivym bytostem a to ani v mysli), uvolnujme je do zivlu, zeme, vody, vetru a ohne. Jen tak pomuzete sami sobe znovu nalezt svou nesmirnou vnitrni silu, zdravi fyzickeho tela a silnou radostnou mysl. Tak zazijete vlastni zazrak a uz se nebudete potrebovat ptat, zda Buh zije. Budete o nem vedet, protoze budete zit sve „bozske“ kazdodenni uspechy. Mame vyzkouseno 🙂 www.voriskova.cz.
  A petici samozrejme podporuji :-). Marie Voriskova

 37. Plně se ztotožňuji se zněním Petice proti „Církevnímu tunelu“. Nedovolme současné nekompetentní a zkorumpované vládě dokončit „výstavbu“ miliardového ponižujícího tunelu. Určitě máme mezi sebou více statečných, vzdělaných a moudrých žen typu Lenky Procházkové, proti menšině těch zkorumpovaných, nevzdělaných a prodejných žen typu Peaková. Podporujme a volme mezi elitu naší země ženy prvního typu a opovrhujme ženami typu druhého, které kašlou na lidi a hrabou jen pod sebe.

 38. Až se po létech zjistí, kdo a proč tu sviňárnu udělal, bude žít na Bahamách !!!
  Jen ten nepoměr oceňování půdy – církev dostala za m2 4x větší částku, než obyčejní lidé – proč ? ta nespravedlnost ??

 39. Plně souhlasím se zněním petice proti církevním restitucím.

 40. O cirkevnich restitucich zasveceni vedeli jiz o dva roky drive, nez se predstavily verejnosti. Za rozhodnutim jsou konkretni lide a konkretni duvody. Duvody, ktere k tomu vedly nejsou ty, ktere byly prezentovany medii. Obecne plati pravidlo, podle vysledku poznas hrace. Plati to i v tomto pripade. Kdo ziskal nejvice je nejvetsi hrac. Obcane by si nemeli pokladat otazku, zda s timto rozhodnutim souhlasi, ale kdy ustavni soud rozhodne o udeleni vazby konkretnim lidem.

 41. Církevní restituce jsou namístě, a kdo je odmítá je jenom ubohý závistivec. Najednou je tu plno znalců Písma a laických teologů a myslitelů, kteří kvůli své nepřejícnosti ( aniž by věděli, že o nic nepřicházejí) jenom žhaví i v poskomunsitickém státě bolševickou proticírkevní nenávist. Proč? Peníze hýbou světem i dušemi Vás ubožáků, kteří slyší jenom na cinkání a obětují mu zdravý usudek. Víra není zaslepením, ale otevřením očí. Majetek církve neslouží „k větší slávě Boží ani předtsvitelů církve“, ale k tomu, aby tato mohla více využívat svého charitativního poslání i v praxi. To potom bude front na hospice a nemocnice, na církevní školy, na nová pracovní místa. Ale to se zapomene mezitím na to, že jsme nadávali, že? – Nadávky na církev a dopis papeží Františkovi. To je vskutku krásný paradox. Dovolávat se církve proti ní samé. Připomíná mi to situaci, kdyby kat řekl odsouzenci „pověš se sám“. Nesouhlasím.

  • peníze se použijí na vymývání mozků prostřednictvím pr, médii a pomocí tzv. církevních škol – už vidím ty přínosná a hdp zvyšující nová pracovní místa LOL

 42. To by se jeden rozplakal nad tou starostlivostí, s jakou naši ateističtí spoluobčané pečují o dobrou pověst katolické církve. A jak se dojímají nad Janem Husem, věrným následovníkem Ježíše Krista, v jehož božství nevěří.