Protirestituční spisovatelka chystá akci. Ať všichni vidí to zlo

Lenka Procházková, významná česká prozaička, publicistka, ale také vytrvalá bojovnice proti stávající podobě takzvaných církevních restitucí, se rozhodla uspořádat výstavu, kterou chce ozřejmit působení římskokatolické církve v českých zemích od počátku nástupu křesťanství u nás. O to, co ji k tomuto kroku vedlo, se v rozhovoru podělila s ParlamentnímiListy.cz. Více…

3 comments on “Protirestituční spisovatelka chystá akci. Ať všichni vidí to zlo

1. Hele nemusíte tu psát dlouhé články,pokud vám vadí církev,tak se vyjádřete rovnou.Navíc jsem pro aby už po více než 20 letech od revoluce proběhlo vyrovnání s církví.

2. ta spisovatelka nemá k ničemu úctu,ať táhne do háje.

3. Dobrý den,

četl jsem rozhovor s Vámi, paní Procházková a naprosto s Vámi souhlasím! Je zapotřebí postavit se tomu tmářství a manipulaci, která trvala už dost dlouho a konečně se postavit na vlastní nohy a získat zpět svou osobní i národní úctu! (jen pro úplnost, je mi 26 let) Křesťanské myšlenky jsou nyní na hony vzdálené tomu, co už tak dlouho provádí církev.

Nehleďte na negativní projevy a nepřátelství, je to jen součást manipulace. Držím Vám palce a takových lidí je daleko více! Věřím, že společně dokážeme prosadit nové zítřky pro Českou Republiku i český národ!

A reakce na komentář pana Michala z 16.1.: Ale ano, také jsem pro konečné vyrovnání s církvemi, po 20 letech, aby toto téma bylo už jednou provždy uzavřeno – pokud to vyrovnání s církvemi proběhne způsobem, že jim bude jednou a provždy oznámeno, že zkrátka nemají nárok a už neutrhnou nic z vlastnictví státu (např. na Slovensku jde vidět co tam provádí církev s lesy, které dostala do vlastnictví a opatrování – nyní tam probíhá těžká a necitelná těžba, jen aby bylo více peněz). Myslím, že už tak mají majetku, moci a vlivu víc než dost.

Přeji hezký den, přeji hodně štěstí, energie, pevné nervy a hodně odhodlání a děkuji za Vaší práci!

Richard