Křiváci v době narovnání

Že takzvané církevní restituce jsou drsná zábava, všiml si snad už každý. A kdo přece jenom pořád nikoli, mohl se ve čtvrtek – je-li to vůbec možné – pobavit odpovědí premiéra Nečase na interpelaci, která se zákona „o majetkovém vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi“ týkala. Interpelující poslanec Miroslav Váňa (ČSSD) deklamoval pěkně, ale interpelovaný premiér byl připraven – asi jako Viktor Hujer z filmu Marečku, podejte mi pero!

Anebo Klausi, podejte mi to pero? Nevím, nejsem si zcela jist reáliemi v době, v níž byl prezident natočen s chilským obřadním perem při záchvatu kleptomanie (a je právem spojován s kuponovou privatizací, roztočenou až Viktorem Koženým a „jistotou desetinásobku“). Zároveň se neustále – až do naší éry výživných eurofondů – vříská pod komunistickými okny: „Vraťte, co jste nakradli!“ Více…

Comments are closed.