VV a protirestituční spisovatelka troubí do útoku proti církevním miliardám

Věci veřejné na tiskové konferenci oznámily, že podají ústavní stížnost proti církevním restitucím. Spisovatelka a velká bojovnice proti zákonu Lenka Procházková má za to, že alespoň takto bude možné zabránit největším škodám a třeba je zmírnit.

Věci veřejné navrhují novelu, která by měla snížit finanční kompenzaci pro církve a podle předsedy VV Radka Johna by mohla projít. Na otázku, zda mají pro stížnost podporu, neodpověděl. ČSSD už totiž ústavní stížnost podala. „Věřím, že ve vodách opozice se podpora přijmout podaří,“ uvedl. Doufá, že bude pro i strana LIDEM. Více…

Comments are closed.