Vyjádření Lenky Procházkové

Vyjádření Lenky Procházkové k tomu, že prezident Václav Klaus nevetoval zákon o tzv. církevních restitucích:

„Pan prezident zklamal.
Vetovat tento zákon vyžadovalo odvahu postavit se silné lobby.
A odvahu on nemá.
Nepodepsat zákon je z jeho strany alibismus. Zachoval se jako Pilát, když tvrdí, že se tím od zákona distancoval. Je to vyloženě zbabělá výmluva. Sám dobře ví, že chybějící podpis nemá na schválení zákona žádný vliv.
Otázkou je, koho se prezident bojí.“

4 comments on “Vyjádření Lenky Procházkové

1. A co teď? Je možné podat ústavní stížnost? Nebo co může ještě každý z nás udělat, aby nějakým způsobem podpořil zneplatnění tohoto zákona?

2. Od pana prezidenta se nic jiného snad ani čekat nedalo.
    Josef Klíma uvádí, že v r.1991 Federální shromážeění ČSFR schválilo výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví ke kterému vydal i prohlášení kardinál František Tomášek, že je to poslední krok který církev vznáší.
    Nikdo se nebude bránit tomu, aby se vrátilo všem to co bylo ukradeno, ale kde je seznam toho co bylo církvím ukradeno, o čí majetek vůbec usilují?? co bylo vlastně jejím majetkem jak k němu došly.
    Naše vláda by se měla zejména zajímat o to aby státu bylo vráceno to co bylo jednotlivcemi rozkradeno – miliardové majetky nikdo poctivou prací nevybudoval!!
    Nemíním se rozepisovat o tom co nás tíží, ale chci se zeptat do mohu pro spravedlivější počínání proto uděllat?? pemiér řekne“každý má právo na svůj projev jen by to nemělo překročit míru vkusu!! – prodlužování schvalování až se našel jeden i když dosud nepravomocně zkorumpovaný poslanec na odhlasování – to je ta míra vkusu???
    Mohu podat stížnost k OMBUSMANOVI – nebo jak dál??

3. U katolické církve měla naše rodina nadační fond pro financování vzdělávání členů naší rodiny. Cítím se poškozen tím,že církev majetek dostane a fond pro vzdělávání naší rodiny obnoven nebude. Věřím,že takovýchto nadačních fondů a majetku církevních spolků bylo spousta. Teď tyto majetky dostane církev bez navrácení těchto majetků původnímu účelu. Dá se s tím něco dělat? Např. ústavní stížnost? Rád bych pomohl k zastavení církevních restitucí v současné podobě.

4. Možná se bojí Vás paní Procházková, když jste mu hrozila udáním za velezradu, pokud zákon schválí. Možná někdy stačí netlačit tak na pilu a zákon by byl dnes vetován.
    I když s Vámi souhlasím, tak bych Vám chtěla nastavit zrcadlo. Podívejte se, jak jste za neprosazení zákona bojovala a myslím, že nejste o mnoho méně populární, než Klaus a podařilo se Vám tento zákon pozastavit??? Není Vám divné, že za Vámi stojí spoustu fanoušků a podle výzkumů 80% populace s restitucí nesouhlasí, jak je tedy možné, že se Vám nepodařilo tento zákon pozastavit a nebo přesvědčit Klause, aby jej vetoval.
    Tak nevyčítejte Klausovi, že zklamal. To bychom pak my, kteří jsme Vám fandili, mohli říci, že jste také zklamala.
    Někdy to prostě nejde, tak jak si to člověk představuje.