Disidentka podpořila komunistu Dolejše. Důležitější je, kam míří, říká

Spisovatelka a novinářka Lenka Procházková se rozhodla ve druhém kole senátních voleb podpořit komunistického kandidáta za Prahu 8 Jiřího Dolejše. A to přesto, že podepsala Chartu 77 a vystupovala jako disidentka. „Senátní volby jsou o lidech, ne o stranách,“ říká. Sama kandidovala na senátorku v jiném volebním obvodě jako nezávislá, ale do druhého kola se nedostala.

Lenku Procházkovou pojí s Jiřím Dolejšem především odmítavý postoj k církevním restitucím, proti kterým spisovatelka dlouhodobě aktivně vystupuje. Dokonce kvůli nim podala trestní oznámení na premiéra Petra Nečase a ministry jeho vlády. Stát chce podle ní katolické církvi vracet majetek, který jí nepatřil. Více…

One comment on “Disidentka podpořila komunistu Dolejše. Důležitější je, kam míří, říká