Ivan Štampach: V sobotu blahořečili patrony stávajících pořádků

Blahořečení čtrnácti zavražděných františkánů ze 17. století a projevy, které akt beatifikace provázely, ukazují, že kamenné církve znovu začínají sloužit vládnoucí moci.

Člověk bez historie a paměti nemůže rozumět ani současnosti. Tuto známou poučku o vztahu k dějinám zopakoval pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka, když se na tiskové konferenci vyjadřoval k nadcházejícímu sobotnímu prohlášení čtrnácti františkánů za blahoslavené. Oživme tedy historickou paměť a dejme si tuto událost do souvislostí. Více…

One comment on “Ivan Štampach: V sobotu blahořečili patrony stávajících pořádků

1. Panu Dukovi bych chtěl vzkázat že souhlasím s tím co řekl “ Člověk bez historie a paměti nemůže rozumět ani současnosti. “ Jen bych dodal že znám knihu „Odessa“ a je historicky známo že právě řád Františkánů pomáhal přes červený kříž unikat nejvyšším činitelům NSDAP a SS či SD nebo Gestapu do států Jižní Ameriky!!!
    Jestli pak je to panu Dukovi známo? Jestli ne tak by mohl využít knihovnu Vatikánu!!! Určitě to tam někde najde.
    Já vidím Církev Katolickou jako zločinnou organizaci!!! Každých 5 minut zemře na hlad a nemoci z hladu na straně zeměkoule jedno dítě!!! A oni hromadí majetky jako by nevěděli že Ježiš prohlásil že “ Než se dostane Bohatý do království nebeského to spíš projde velbloud uchem jehly!!! Ale co čekat od těch co se ohání ctností a rouchem čistoty. Ale jen ohánějí! Nejlépe to vystihuje film „Amen“ o Vatikánu a o jejich počínání za doby Šoa čili Holokaustu!!! Sam poučen že kdo jednou záměrně lhal Lže stále!!!
    Vlastizrada a Velezrada tak by se měli účtovat politikům kteří pod rouškou noci válcují hlasování Restituční krádeže 101 hlasy!!! A účtovat by se mělo podle starého ceníku (rozuměj zákonů) jedině odstrašení velikým trestem ubude následovníků v okrádání dalších generací!!! Kdo bude další ukřivděný? Sudetští Němci? Co reparace kterých se naše zpustošená země vzdala ve prospěch Sudetských Němců??? To nám je vrátí s úroky???
    Je my zle z této společnosti která není schopna se postarat o své starší lidi a dětem chystá velmi hladovou a temnou budoucnost!!! Karel Kryl měl pravdu “ Zase ryjem držkou zemi“