Protirestituční spisovatelka o Dukovi i ohrožené ministryni kultury

Patrně nejvýraznější bojovnice proti církevním restitucím Lenka Procházková v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznává, že se jí církevní hodnostáři bojí a odmítají diskusi. Ta navíc varovala ministryni kultury Hanákovou (TOP 09), aby nedopadla jako Vlasta Parkanová v kauze CASA.

Je evidentní, že vláda nyní otázku narovnání s církvemi upozadila a čeká na projednání daňového balíčku. Měla jste v rámci této atmosféry možnost mluvit s nějakým církevním hodnostářem a pozorujete v rámci toho jistou nervozitu zainteresovaných církví?

Církevní hodnostáři, například pan kardinál Dominik Duka, sekretář biskupské konference pan Tomáš Holub nebo ekonom pražského arcibiskupství Karel Štícha už se mě bojí, takže podmiňují svou účast na veřejných debatách, kde se probírají tzv. církevní restituce, mou neúčastí. Jsem pro ně nepříjemným protivníkem. Více…

Comments are closed.