Demonstrace proti restitucím: Hejno krkavců se sneslo na tuto zemi

V pátek přišlo protestovat proti vrácení majetku církvím několik desítek lidí. Jejich společným heslem byla slova: „Kdyby Hus ještě žil, Duka by ho upálil.“
Pod Svatým Václavem instalovali organizátoři stánky s vysvětlujícími materiály pro veřejnost a na místě vznikla i „realitní církevní kancelář“, která přítomným hříšníkům prodává papežské odpustky. ParlamentníListy.cz měly na místě svého reportéra. Ten popsal, že nad hlavami demonstrantů vlálo několik českých vlajek a transparentů s hesly: „Nerozkrádejte, nerozdávejte, odstupte“, „Stydím se za vládu a prezidenta a chci jejich demisi“, „Pryč s Klausem a vládou“ nebo „Kalouskův božský tunel“.
Akci zahájil Jindřich Kopta, který ve svém projevu použil citát Jana Husa. „Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství, se vším kupčí, všechno prodávají,“ bouřil z tribuny.

Benda je zloděj, neslo se Václavákem
S ústředním projevem vystoupila na demonstraci také spisovatelka Lenka Procházková, která vyzvala Horní komoru parlamentu, aby na prezidenta Václava Klause podala trestní oznámení za vlastizradu. Více…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Comments are closed.