JUDr. Karol Hrádela: Připomínky k diskuzi k církevním restitucím

Dne 17. dubna 2012 se uskutečnilo Žofínské fórum na téma: „Církevní narovnání, krok k rozvoji územních celků?“ Na něm jsem písemně položil přiložené otázky. Přestože jsem byl prvním přihlášeným, k odpovědi na mé dotazy nedošlo. Z uvedeného důvodu jsem se hlásil do diskuse i zvednutím ruky tak, abych alespoň zjistil, zda dostanu odpověď jiným způsobem. Když mne začal sledovat celý sál, byl jsem před ukončením fóra vyvolán moderátorem a jím dotázán na emailovou adresu s tím, že na ni obdržím odpověď na své nezodpovězené otázky. Adresu jsem předal a odpovědi či mlčení diskutujících na položené otázky na své stránce zveřejním. Na fóru vystoupili a snad zodpoví dotazy Alena Hanáková, ministryně kultury České republiky, Dominik Duka, kardinál, arcibiskup pražský, Jiří Schwarz, Národní ekonomická rada vlády, Joel Ruml, předseda Ekumenické rady církví, Marek Benda, poslanec, PSP ČR, a místo původně ohlášeného Vítězslava Jandáka, poslance, PSP ČR, vystoupil senátor Jiří Dienstbier. Na otázky odpověděli Jiří Dienstbier a Jiří Schwarz, i jejich odpovědi jsou pod otázkami zveřejněné. Do dnešního dne ostatní diskutující svoji odpověď nezaslali.

Příloha: Položené otázky a doručené odpovědi

Příspěvek byl publikován v rubrice Dokumenty a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Comments are closed.