Církve berou ve velkém, o pomoci potřebným ale nemluví

duka kalousek

2.2.2016    Vaše věc

Církve, zejména tedy katolická církev, v rámci církevních restitucí požádaly státní podnik Lesy ČR o vydání 150 tisíc hektarů pozemků (to je téměř o třetinu více, než kolik obhospodařuje či vlastní jeden z největších českých latifundistů A. Babiš). 103 tisíc hektarů a 306 staveb už církve dostaly.

Už nyní, a to pouze díky majetku, který katolická církev dosud získala od Lesů ČR, se tedy stala jedním z největších hráčů na trhu s pozemky. Tím však její cesta za majetkem zdaleka nekončí a nejvyšší představitelé si ve své cestě stát se bezkonkurenčně největší realitní kanceláří v ČR neštítí téměř ničeho.

Tu církevní hodnostáři připravují žaloby na obce, aby se domohli ještě majetku, který podle nich ze státu přešel na obce, kraje nebo soukromé osoby neoprávněně, tu se rozhodnou lidem zbourat byty, aby na jejich místě vyrostl park a tak dále, a tak dále. V souvislosti s vydáním pozemků Lesů ČR církvi byly například na Moravě zrušeny tři lesní správy a Lesy ČR nyní s církvemi, tedy přesněji hlavně katolickou církví, jednají o dalším zaměstnávání lidí, kteří zde doposud pracovali.

Je zajímavé, že se čeští katoličtí preláti v médiích rádi nechávají slyšet, na co že mají nárok a co jim je upíráno, ale už méně hovoří o tom, jak to bude s lidmi, kteří v důsledku restitucí ztratí své zaměstnání, o tom, jak se postaví k obecním plánům, které v rozvoji obce počítají i s pozemky, jež církve získaly, nebo jak budou i s pomocí nově získaného obrovského majetku pomáhat potřebným.

Nyní se zdá, že jediným potřebným je pro ně pomyslná kasička, kterou je nutno naplnit až k prasknutí…Kdyby to tak věděl papež František…

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Comments are closed.