Stanovisko k utajované připravované dohodě se svatým stolcem

Příspěvek věnovaný jednání českých ústavních činitelů se svatým stolcem, které bylo před občany utajované. Jednalo se o uzavření smlouvy, která má zabránit případným budoucím změnám zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Text také informuje o neochotě státních orgánů sdělit občanu požadované informace.

Vážení spoluobčané, nenechám se vydírat a český národ ohlupovat. Jak víte, byl jsem v minulosti požádán o právní pomoc ve věci zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Tuto jsem poskytl tehdejší skupině poslanců, které bylo  zabráněno přednést stanovisko klubu k tomu, jak vznikal církevní majetek. Poslanci vycházeli z toho, že nemohou hájit své voliče, pokud je jejich klubu odnímáno právo informovat veřejnost o obsahu vědecké práce zabývající se oprávněností případných restitucí na základě historického vývoje vzniku církevního majetku. Více…

2 comments on “Stanovisko k utajované připravované dohodě se svatým stolcem

1. Píšete na těchto stranách jistě proti církvi. Jaká smlouva je ještě potřeba k zabránění změn? Církev v rámci narovnání neukradla nic. Pokud bychom se o to snažili, děláte dobrou práci, zastavte nás. Pokud však není jediné chyby, při vyrovnání komunistického loupení kolem 50tých let není nespravedlnost – proč tak hlasitě štěkáte?

2. Pane Pavelko, jste charakterní muž. Ptáte se proč tak štěkají? Vy jste zde nežil? Morálka, mravnost a právo jsou pro ně něco, co svrbí jako svrab a pokud bude šlapáno po morálce, mravnosti a právu, pak budou zcela spokojeni. Nositelé těchto hodnot jsou jejich nepřátelé a tak štěkají, ale nikdo jim nevěnuje žádnou pozornost.