Církevní restituce jsou popřením Masaryka a jeho odkazu. Církev káže vodu a pije víno, říká profesor práva Pavlíček

ProfesorPavlicekOdborník na ústavní právo profesor Václav Pavlíček je velkým odpůrcem zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi v podobě, v jakém ho prosadila bývalá vládní koalice. V rozhovoru pro deník Právo přiznává pochybnost, že stanovisko Vatikánu k církevním restitucím je v Česku interpretováno pravdivě. Papež podle něj restituce nechválí.

Václav Pavlíček je kritikem zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Je přesvědčen, že noví zákonodárci mají právo zákon změnit. A aby nedošlo k nevratným změnám, doporučuje, aby Senát zákonným opatřením pozastavil všechny kroky vedoucí k návratu majetku i finančním kompenzacím.

(celý text zde)

Comments are closed.