Referendum. To je to, co lidé chtějí v kauze církevních restitucí. Čtěte čísla, hovoří jasně

Velmi razantní názory veřejnosti představil průzkum společnosti SANEP. Její pracovníci se veřejnosti vyptávali na názor na církevní restituce. Tři čtvrtiny z oslovených vyjádřily mínění, že by vláda měla současnou podobu vyrovnání s církvemi změnit, a to bez ohledu na názor církví. Více než tři pětiny navíc nevěří, že by kdy církve o svém majetku informovaly věrohodně.

Zákon o církevních restitucích, prosazený Nečasovou vládou, by podle většiny dotázaných měl být úplně zrušen. To si myslí více než 56 procent. Dalších 19 procent si myslí, že by zákon měl být změněn. Pro jeho zachování v současné podobě je pouhých 8,3 procenta.

(celý text zde)mandaty záøí

Comments are closed.