Občanské iniciativy suplují stát! Státníci, styďte se!

Kdo uchrání zbytky českého majetku? Bude to stát, vláda a úředníci na ministerstvech a pozemkových fondech? Nebo snad lidmi volení zástupci, kteří prosadí například odklad a revizi požadavků církví? Jsou schopni a ochotni se na něčem ohledně zmírnění finančního dopadu církevních restitucí, strany a poslanci ještě dohodnout? Nebo se za naše lesy, louky, luhy a háje, za skvosty architektury a historické budovy a jejich vybavení, budou brát dál jen obyčejní jednotlivci a neutrální iniciativy prostých občanů? Vice …

4 comments on “Občanské iniciativy suplují stát! Státníci, styďte se!

1. Ta diskuse je trochu na nic. Žádné argumenty a jenom pohoršení nad paní, která má jiný názor než diskutující. Vina jsou i veřejnoprávní média, že se tématice „církevních restitucí“ věnovala povrchně, jednostranně a málo.

2. děkuji paní Jiřině Holotové za skvělý článek, za který by se nemuseli stydět národní obrozenci a patrioti. škoda, že takový lidé nehájí zájmy České Republiky, ačkoliv by to normální občan od bývalých vládních garnitur očekával – ti zatím předvedli jen hromadu úderných, leč prázdných keců a nevysvětlitelné, či spíše přímo zázračné zbohatnutí. škoda, tahle země měla po revoluci našlápnuto na to, aby se stala vzorem kulturní a vyspělé civilizace. dnes jsme zemí protkanou tunely, kde si prasata převlečná za politiky se svými kámoši udělali z republiky výnosný kšeft. z tohoto státu pomalu nezbylo nic než nebetyčná hanba a je jen pár čestných jednotlivců, jako paní Procházková nebo Holotová, kterým svědomí nedovolí tomu nečinně přihlížet. děkuji za to, že jsou.