Jak Charita hodovala aneb dopis od čtenáře

Přišlo nám poštou od jednoho našeho čtenáře. V současnosti ověřujeme podrobnosti popisované akce. Chceme jen upozornit, že z hlediska zákona je Charita ČR církevní právnickou osobou dle Kodexu kanonického práva (kánon 312, 313). Je součástí římskokatolické církve registrované v České republice podle zákona č. 3/2002 Sb. A nyní dopis, který šel z Prahy na Moravu a byl nám adresátem přeposlán, (a ještě omluva za několik silných slov v textu):
Ahojtě doma! Dnes jsem vezl docela dost vín na jednu akci přes pána z Charity Praha. Fakt docela velká objednávka, desítky kartonů a osobně vybrány vína kolem 600,- Kč za láhev. Vezl jsem to do supr ***** hotelu na Kampě. Rezervováno kompletní patro, stoly se prohýbaly jídlem a pitím (ehm, chlastem, víno tam ještě nebylo), před hotelem stál nejhůř MB. Docela jsem čuměl v jakém stylu to bylo, Francie se může zahrabat. Půlka z vín šla do auta nějakým papalášům z Charity, ale to jsem neřešil. Pak mi byly předány peníze, vše keš a já jen tak mezi řečí se při nastupování do auta venku zeptal, co je to za akci. A hádej, hádej hadači, co tam bylo… 3., 2., 1. – počítání výnosu Tříkrálové sbírky za celou Prahu. Udělalo se mi dost šoufl a upřímně jsem měl slzy na krajíčku. Jen ukázka, jak je mimo jiné nakládáno sxvybranými penězi na rádoby bohulibé účely… to Česko je humus!! Svině, svině axnic než svině. Sorry, ale musel jsem se podělit, je to silné kafé. Říká se, že business je business a emoce tam nepatří, ale nejradši bych ty peníze před jejich očima spálil. Nebo je jel vrátit těm, kdo jim je, bohužel dobrovolně, dali.
Martin.
P.S.: Kdo z vás víte podrobnosti – např. osoby a obsazení této akce, prosíme, napište nám je. Díky.
Stanovisko ředitele Charity ČRDobrý den.

Děkuji za vaš email. Skutečně se jedná o cílenou lež a už jsme na to odpovídali mnoha lidem.  Poprvé jsme ji zaznamenali zhruba před 20 dny. V současnosti se zvažuje podání  trestního oznámení na neznámého pachatele.
Budeme rádi, když se tato lež označí jako hoax. Nejen že je nepravdivá, ale i hloupá, protože rozpečeťovaní probíhá za přítomnosti magistrátních úředníků.
Záběry ze sčítání sbírky jsou i v této reportáži Křesťanského magazínu.

V úctě

Lukáš Curylo
CHCR

7 comments on “Jak Charita hodovala aneb dopis od čtenáře

1. Takových anonymních historek, a lepších, vymyslím za večer deset. Představa, že desítky kartonů vína po 600 Kč/lahev se objednají po telefonu a platí cash je skutečně úsměvná. A pokud by ten pohádkář znal zákon č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách, tak by věděl, že výnos z veřejné sbírky se počítá v předem oznámeném místě a čase, za přítomnosti zástupce obecního nebo krajského úřadu.

• Hle Martino Frone v novém hávu nebo nový IDD( inkvizitor Dominika Duky)My Vás známe co dokážete s penězi od hloupých oveček.Admine pozor na tyto lišáky!!!!!

2. http://www.hoax.cz/hoax/vino-za-trikralovou-sbirku/

3. Nikde na stránkách charity nenajdete informace o skutečných výdajích, tedy klasické vyúčtování příjmů a výdajů. Můžou se stokrát zaříkávat a vypisovat své záměry, nikde není uvedeno, zda byly příjmy skutečně užity na to, co uvádějí.

• Stačí umět hledat…