Co bylo, je, nebo bude ukradeno, musí být vráceno

Politikou opět hýbají tzv. církevní restituce. Nesouhlas více než čtyř pětin obyvatel zjištěný v průzkumu veřejného mínění zhruba před rokem se do výsledků podzimních sněmovních voleb už tak nepromítl a náprava legální nespravedlnosti (přiznal ji i Ústavní soud) se tím ztížila. Koaliční strany jsou v této otázce v patu, jejich předvolební sliby se vylučují. Více…

8 comments on “Co bylo, je, nebo bude ukradeno, musí být vráceno

1. tzv. církevní restituce jsou jen další s-kartou jen ve větším měřítku. jako s-karta je obyč. debetní karta, kterou vystavují banky zdarma k bankovnímu účtu a naše bývalá vláda je dokázala pořídit za 2 miliardy, tak stejně dopadlo i majetkové vypořádání s církvemi. škoda, že v téhle zemi nejsou čeští patrioti, nanejvýš pár kluků co mávaj vlajkama po vyhraném hokejovém turnaji a to není sorta lidí, která by dělala vrásky defraundantům na politických křeslech.

2. s-karta je výplodem top09, a čím nás obohatila ods? tak třeba izip, rovněž za ca 2 miliardy, skvělá databáze za ca 100-1000 násobek běžné ceny, která je navíc unikátní v tom, že není majetkem zadavatele. to je asi jako zaplatit 50 milionů za novou octávku s tím, že zůstane nadále majetkem prodávajícího a vy ji jen smíte laskavě užívat. no neberte to za ty prachy. ale myslím, že bude lépe, alespoň jak tvrdí Marek Benda, který dělá celý život poslance, momentálně za ods, takže tomu musí rozumět, a který prohlásil: „Konečně bude mít církev majetek a zvedne se morálka českého národa“. holt je vidět, že ods a top09 má své kapacity a proto se taky máme taky tak dobře, a s majetkem rozdaným církvím to bude už jen lepší.

• takže sice budeme mít vyluxované peněženky a z plakátů se na nás budou usmívat zloději, ale dostane se nám náležitého morálního poučení, a to je to podstatné! LOL

3. Jestli Ústava ustanovila jako zdroj a tvůrce veškeré státní moci lid, mělo by být mimo vší pochybnost, že tzv. církevní restituce je pro víc než 80% nesouhlas lidu protiústavní a související zákon neplatný. Proč příslušné orgány jednají jinak resp nejednají vůbec je nepochopitelné a zločinné.

• vypadá to, že nemocný mozek hnidy hrající si na morálního kazatele vás na základě citace ústavy zkádroval coby komunistu – inu je vidět, že komunisti své metody převzali od církve, mohou si podat ruce. nic si z toho nedělejte, pane Čechu, podle místního šaška by museli být komunisty například všichni švýcaři nebo američani. a nyní k meritu věci – to co tvrdíte je správně, státní instituce by dle ústavy měly být prostředníky moci lidu, nebo-li veřejnosti. bohužel ve skutečnosti tomu tak není, říkají tomu „zastupitelská“ demokracie, tzn. veřejnost jednou za 4 roky projeví svou vůli a na základě pár bezobsažných a nicneříkajících sloganů vybere své zástupce, po zbývající 4 roky nemá veřejnost žádnou možnost zasáhnout do konkrétních a reálných rozhodnutí – viz výše: izip, s-karta, důchodová reforma, církevní dary a nespočet dalších nesmyslných projektů, jež byly schváleny i přes zjevný odpor většiny občanů a jejichž nevýhodnost dokáže rozpoznat 10leté dítě. kdyby se vláda rozhodla např, že občanům s velikostí chodidla 42,5 zvýší daně o 5%, za které nakoupí šnorchly pro policisty, tak s tím nikdo nic neudělá ani kdyby se rozkrájel. toť reálný stav naší demokracie a jsem si jistý, že to není to co si demonstrující lid v roce 1989 představoval. stačí se podívat na ankety jak lidé vnímají politiku a jak hluboce jsou znechuceni politickou situací. jestli lze odsoudit autory výše uvedených zlodějin coby defraudanty nebo vlastizrádce a požadovat náhradu škody ukáže podle mě až čas. skutek už se stal a nelze jej vrátit, nacházíme se v druhé době pobělohorské, až na to, že jsme neprohráli v čestném boji, ale byli jsme zrazeni a prodáni a je jen pár čestných jedinců jako paní Procházková, kteří stojí proti demagogické penězi nanucané mašinerii, jež teď díky finanční injekci zvýší otáčky a je jen na nás jestli se necháme semlít nebo si zachováme rovnou páteř.

• když porovnáme současnou demokracii a komunistickou totalitu, tak za komunismu jsme v případě nesouhlasu nemohli odvolat politiky nikdy, v současnosti se tato doba zkrátila na 4 roky, toť vše. nechci se zastávat komunistické diktatury, ale jestli chce někdo napravovat vše co provedli komunisté, tak by nepokrytecky měl taky požadovat zbourání všech paneláků, dukovan, d1 atd, nebo by měl požadovat doplacení školného od všech absolventů vysokých škol (náklady na jednoho vš je cca 1 milion, který hradil „lid“), kteří vystudovali zadarmo a nyní používají své tituly, nebo doplacení zdravotního pojištění po všech, co žili za totality (cca 15-20 000 za každý rok). samozřejmě, že to je celé nesmysl, ale poukazuju na pokrytectví lidí, kteří chtějí vytěžit soukromé zisky na předstíraném boji proti komunismu jen když se jim to hodí, stejně jako klaus – „nositel ceny boje proti komunismu“, který se zasadil o štědré vyplacení agentů stb v době, kdy se o tom politickým vězňům a restituentům ani nezdálo, a teď si hraje nevím na co.

• ten kdo si tohle pamatoval, nemohlo překvapit, že klause, ochránce stbáků, zvolii komunisti za českého prezidenta.