Obrana hradu

„Církev stojí na straně národa!“ Slib kardinála Tomáška z listopadu 1989 jeho nástupci zrazují, což poznáváme podle skutků jejich. Ty dnes směřují nejen proti zájmům českého národa, ale i proti základním principům české státnosti.

Nemravný a nespravedlivý zákon o takzvaných církevních restitucích vynucený zákulisními intrikami začíná nést své trpké plody. A není boha, který by to kořistnictví zarazil. To mohou dokázat jen lidé.

Dokud si římskokatolická církev nárokovala „jen“ lesy, pole a oběživo, cítili jsme se „pouze“ okradeni, až nyní, když chce získat do soukromého vlastnictví i objekty Pražského hradu, si začínáme uvědomovat, do jak vysoké hry se pustila. Současně žasneme nad tím, že státní úředníci nemají dost chuti, aby svěřený majetek spravovali jako řádní hospodáři a bránili jeho zcizení, což jim ukládá zákon. Mravní ochablost ve věci, která vyžaduje plnou sílu a argumentační zdatnost pochopitelně nemusí být jediným důvodem, proč se zástupci státu chovají tak laxně. Více…

5 comments on “Obrana hradu

1. plky chorého mozku. zapomněl sis vzít prášeček?
    nj, chudák co neudrží moč ani téma LOL

2. jo, správně definováno, proti církvi vždy byli čeští REPUBLIKÁNI, a proti římskokatolické církvi ZAKLADATELÉ ČESKÉHO STÁTU, včetně Masaryka a dalších, viz jejich heslo „PRYČ OD ŘÍMA!“ a nespočet žalob řk církve na Masaryka, které všechny do jedné církev suverénně prohrála. církev byla ve sporu s republikány, proto, že konec monarchistické totality ukončil pevně definovaný podíl církve na moci a vznikem právního státu a občanských svobod se církev dostala na stejnou právní úroveň se všemi ostatními subjekty. svou přízeň si musela nyní zasloužit a vybojovat (chabá to představa od zkostnatělého a prohnilého aparátu) a nespadla ji sama do klína direktivním rozhodnutím neomezeného monarchy. a na tom nic nezmění ani plky jantara na práškách, který má neodolatelné nutkání prezentovat svou neschopnost jakékoliv analýzy a tak musí hledat charakterové vady na příbuzenstvu, nj duševní chudák LOL

3. při vzniku italského státu zabrali ITALŠTÍ REPUBLIKÁNI vatikánu rozsáhlá území, bez kterých bychom neznali dnešní itálii. nikoho včetně vatikánu ani nenapadlo zpochybnit tento akt, italské republice připadla území, na které italští občané vždy měli nezpochybnitelné právo. v čem je situace v čechobanánistánu odlišná? vznikla u nás mocenská elita, která pod dojmem neomezené moci nebrala ohled na vůli a zájem občanů. tak to u nás vypadá stav práva, vidí to každý kolem sebe a tzv. „církevní restituce“ jsou špičkou ledovce.

• a ještě doplním, aby to elitě nebylo málo, tak jde za hranu právního nároku církve, kterého se mimochodem již řk církev veřejným prohlášením kardinála Tomáška vzdala. dosavadní mocenská elita zradila českou republiku, v jejímž jménu měla vystupovat. ale to je asi netrápí, PATRIOTISMUS se zde nenosí, dnes je v modě používat stát jenom jako DOJNOU KRÁVU.