Biskupové také zpřísnili pravidla pro nakládání s vráceným majetkem. O podmínkách církevních restitucí jsou ochotni ještě jednat s ČSSD, která chce náhrady slíbené státem snížit. Schůzka se uskuteční ve čtvrtek.

Největší česká církev má hotový plán, jak naložit s desítkami miliard, které získá od státu v rámci církevních restitucí. Katolíci mimo jiné počítají s tím, že příští rok rozjedou investiční fond, o jehož zřízení už jednají s trojicí bank.

„Zisk bude výnosem pro vkladatele, tedy jednotlivé diecéze. Budou svobodné v tom, kolik peněz do fondu vloží,“ řekl HN generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub. Více…

2 comments on “Katolická církev rozběhne v příštím roce investiční fond. Vloží do něj stovky milionů

1. odluka církve od státu skrze spojení církve s bankami. takže když církev dostávala peníze od státu, tak nebyla nezávislá. ale když bude dostávat peníze od bank, tak bude nezávislá. jo, už je to jasné LOL

2. Celé je to jeden velký hnus a ukázalo se, že se církev vůbec nezměnila. Je to jen banda mamonářů nic víc!