Církevní restituce aneb, o čem ještě nebyla řeč

Jen stručně bych se ještě chtěl vrátit k církevním restitucím. Problematické, se zcela zjevnou motivací „podílu na zisku“, politicky motivované a vědomě nespravedlivé řešení otázky vyrovnání se státu a církve a s tím spojená církevní restituce jsou a ještě budou dlouho předmětem veřejného i politického zájmu. Církevní restituce, protlačené zájmovou a na věci zainteresovanou skupinou politicky (nevylučuje se i ekonomicky a finančně) angažovaných lidí z bývalé koaliční vlády stran ODS, TOP 09 a toho třetího vzadu byl akt, jakkoliv to oni sami popírají, nedemokratický, odporující spravedlnosti, logice a zdravému rozumu. Jinými slovy, druhá vlna tunelové privatizace. Více…

One comment on “Církevní restituce aneb, o čem ještě nebyla řeč

1. většina soudců ústavního soudu uznala, že zákon je chybný, je v rozporu s dřívější platnou legislativou z první republiky a přiježí zákona neproběhlo v souladu s ústavním pořádkem, ááále jelikož jsme v čr tak nelze očekávat civilizovanou úroveň práva a jeho vymahatelnost, a vlastně se ani tak nic hrozného nestalo. toto si nemyslí předseda ústavního soudu, pan rychetský a menšina soudců ústavního soudu. takže když vás v noci přepadnou a okradou, tak vám policie řekne, že jste v té peněžence stejně toho moc neměl, že jste byl určitě na toho lupiče ošklivý a vlastně jste neměl v noci nikde chodit a navíc s peněženkou, vždyť jsme přece v čr, tak co čekáte???