Je odporné sledovat některé představitele katolické církve

Církevní restituce, zdá se, hýbou budoucí vládou. Většina národa je neschvaluje. Bylo by dobré udělat nějakou rekapitulaci. Především jde o realizaci něčeho, co bylo schváleno již v devadesátých letech. Asi také alespoň někteří musíme mít dobré vztahy s velestátem Vatikán. Možná spíš s Banco Vaticano…

Zdánlivě jde o relativně nevýznamnou částku – majetek, finanční náhrady za majetek + inflační doložka a platby pro cca 1200 kněží. No, 2 miliardy ročně se zdají trochu moc, ale třeba jsou v tom i nějaké jeptišky. Více…
Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 comments on “Je odporné sledovat některé představitele katolické církve

  1. podle mě církev kalkuluje s budoucím vývojem teismu a uvědomuje si, že její základna bude slábnout. tím jak jsou lidé inteligentnější a vzdělanější tento fakt hraničí s nevyhnutelností. bylo více než snadné ovládat středověké tupé stádo neznalé čtení, ale co si má chudinka církev počít s lidmi, kteří jsou od mala naučeni, že člověk nebyl stvořen neviditelným vousáčem ale vyvinul se z nižších forem života. čím víc věda osvětluje temná místa v lidském vědění, tím více ubývá prostoru ubožáku bohu, údajnému vládci a stvořiteli světa. až ho lituju, z dominantního prostoru mu zůstávájí ojedinělé ostrůvky, na kterých se z posledních sil jako klíšťata drží jeho ortodoxní obsesivní následovníci. finance plynoucí z církevních darů napumpují trochu života do skomírající mašinerie, která si zajistí pár let životaschopnosti navíc. je nasnadě, že vynaložené prostředky šlo využít smyslplněji na reálné investice, ale musíme si uvědomit, že žijeme ve státě, kde se prošustrovalo kdeco včetně polistopadových nadějí.

  2. ještě doplním autora článku, že pokud vývoj bude mít podobný charakter jako dosud, tak v době vyplacení poslední miliardy církvím zde bude více kněží než věřících. a to je dobrý deal, tak se nedivte, že jsou představitelé církví tak vysmátí.