Je papež František skutečný liberál? Odmítá odsoudit minulé zločiny církve

Papež František zřejmě nestráví své funkční období útoky na homosexuály, ženy, prezervativy a potraty, avšak, jak to vypadá, také není ochoten změnit postoj katolické církve vůči nim, píše v Guardianu George Monbiot. Jenže to není všechno. V některých ohledech je papež František ještě horší než Jan Pavel II. Odmítá totiž zaujmout postoj vůči strašlivým zločinům, které katolická církev spáchala v minulosti, anebo je dokonce jen i přiznat. Více…

One comment on “Je papež František skutečný liberál? Odmítá odsoudit minulé zločiny církve

1. církevní totalita se nelišila od ostatních, ale trvala ze všech nejdelší dobu a zanechala za sebou víc obětí, než kterákoliv jiná diktatura. dnes se snaží na tyto časy zapomenout a já se papeži nedivím, není čím se chlubit. pro otrlé doporučuju shlédnout Formanův film Goyovy přízraky a uvidí co dokáže neomezená moc a je úpně jedno jakou ideologiíí je zaštítěna. jen mě zaráží, že církev zvrhlíky ve svých řadách vždy kryla a kryje, případy irských sirotčinců nejsou tak daleko a je spousta dalších ještě novějších případů zneužívání dětí, kdy církev prasata v kněžském hávu uklidila mimo dosah spravedlnosti a stopy zametla. není to tak dávno, kdy v usa musela církev vyplácet horentní sumy za odškodnění obětí, pachatelé pokud vím spravedlnosti unikli. pochybuju, že by to tak dopadlo, kdyby nebyli členy církve.