Co je a co není římsko-katolická církev v ČR

V mnoha komentářích a v jiných příspěvcích do tohoto blogu autoři píší nebo aspoň se zmiňují o římsko-katolické církvi. Nadešel tak čas toto téma konkretizovat. Nejdříve o tom, co tato církev skutečně je a jakou roli v současném dění v ČR hraje. Více…

2 comments on “Co je a co není římsko-katolická církev v ČR

1. pokud to na někoho bylo moc písmenek pohromadě a nebyl schopen jej pochopit, tak zjednodušeně lze perfektní článek shrnout do metafory: pacient, který byl 20 let v komatu a dostával infuze, nevykazuje žádnou mozkovou aktivitu, přestože propaganda tvrdí opak. tomuto pacientovi napojenému na plicní ventilaci stát věnuje zemědělskou usedlost se stovkou hektarů orné půdy, na které má hospodařit, navíc majetek dříve zcizený právoplatnému majiteli.

proti tzv. církevním restitucím hlasovali 4 soudci, mezi nimi předseda ús rychetský. upřimně doporučuju vyhledat na internetu jeho zdůvodnění. nejenom, že byly prokázány veškeré námitky stěžovatelů, ale navíc pan rychetský konstatuje rozpor s dřívější dosud platnou jurisdikcí. bohuže 11 členy ús bylo porušování ústávního práva shledáno jako „součást nízké úrovně české politické kultury“, čímž oficiálně ús uznal status čr jakožto banánovou republiku!!!

• pan rychetský a další 3 ústavní soudci prokázali politickou nezávislost.

11 zbývajících soudců prokázalo nezávislost na zdravém rozumu.