Ransdorf (KSČM): Církevní stříhání vlny oveček

Už jsem v české politice dlouho. A tak si pamatuji podzim 1990, kdy řeholní kongregace dostaly 74 objektů a biskupská konference tehdy prohlásila, to je poslední majetkoprávní požadavek římskokatolické církve.

To nemluvím o tom, že státní tajemník Casaroli v osmdesátých letech v jednáních se svým protějškem Vladimírem Janků vyloučil majetkoprávní požadavky římskokatolické církve vůči československému státu. Ale časy se mění a církev nastolila salámovou taktu při sledování svých cílů. Pamatuji si též, že Federální shromáždění ČSFR schválilo „výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských společností“. Bylo to 1. srpna 1991. Kardinál František Tomášek, kterého jsme i my ateisté milovali pro jeho lidskost, tehdy ocenil vstřícnost státu a řekl, že to je poslední nárok, který církev vznesla.Více…

3 comments on “Ransdorf (KSČM): Církevní stříhání vlny oveček

1. myslím, že kardinála tomáška musel pro jeho pevné a zásadové postoje každý bez rozdílu náboženského přesvědčení respektovat. dnešní církevní hodnostáři vypadají jako vůdci šílených sekt a mluví jako podomní prodejci hrnců LOL podobně groteskně vyzněl komentář jednoho nejmenovaného prodejce hrnců, že dohodu z roku 2010 mezi ním a klausem neporušil, ale že je to napsané v dopise, který odeslal. tak snad se to dá zjistit z dohody samé, k tomu účelu byla předpokládám uzavřena a sepsána nebo snad dělá z lidí idioty (oni někteří rádi ze sebe nechají dělat voly).

2. říká kašpar co nedokáže pochopit smysl příspěvků LOL
    smysl věty je pro něj nedosažitelnou metou a taková vepřová hlava chce vysvětlit minulost církevní totality, kterou český národ těžce zaplatil svobou i životy, a málem i národní identitou. to spíš hlavní prodejce hrnců pochopí pravidla chování ve sdělovacích prostředcích. je to holt v lidech, někdo potřebuje být užitečným idiotem, ať už komunismu nebo církvi, a jestli se někdo rozhodl být volem, tak proč mu v tom bránit?