ČSSD od začátku protestovala a hlasovala v Poslanecké sněmovně i Senátu proti podobě církevních restitucí, které přes odpor občanů, odborníků i opozice schválila vláda ODS a TOP 09 většinou jednoho hlasu.

Teprve nyní se naplno ukazují dopady tohoto zákona, který je nespravedlivý, předražený a vysoce rizikový pro stát. Sociální demokracie je znepokojena pokusy některých církví o prolomení restituční hranice 1948, stejně tak jejich žádostmi o vydávání majetku v areálu Pražského hradu a dalšího majetku, který je historickým kulturním dědictvím ČR. Více…

One comment on “ČSSD vyzývá vládu, aby zákonným opatřením vyjmula Pražský hrad z církevních restitucí

1. tzv. církevní restituce schválila sněmovna s převahou jednoho hlasu, kde bylo několik přeběhlíků, stíhaných a šéf vlády, vzorný věřící, který nasadil své choti parohy s paní co dřela jako kůň.
    očekávám, že tohle voliči zohlední a zdá se, že ve sněmovně usedne více zástupců se skeptickým = realistickým pohledem nejen na církevní dary. k nim počítám i babiše, který řekl, že sice zákon nestojí za nic, ale bude ho respektovat. a strany, které nás zavázaly na x desítek let dopředu? jsem zvědav jestli dají dohromady alespoň pětinu. to je přesně váha zákona o církevních restitucích, ale zaplatíme to všichni.