I církevní restituce může nová vláda změnit, ujišťoval Zeman v Břeclavi

REPORTÁŽ Špatná dopravní situace a nezaměstnanost trápí Břeclav. I s tím se svěřil prezidentovi republiky místní starosta. Následovaly pak také gratulace k prezidentovým narozeninám. V úvodním proslovu prezident uvedl, že přišel skládat účty občanům, ocenil místní architekturu, hovořil o vládní krizi a vyzval obyvatele města, aby šli k volbám. Více…

One comment on “I církevní restituce může nová vláda změnit, ujišťoval Zeman v Břeclavi

1. Samozřejmě existuje možnost jak vyřešit problematiku církevních restitucí a to i přes podporu zákona ze strany Ústavního soudu způsobem, který nebude v rozporu s Evropskou úmluvou o lidských právech. To, co řekl pan prezident, je pouze dílčím aspektem možného řešení, byť samozřejmě důležitým. Je škoda, že ani jedna politická strana nepředložila ucelenou koncepci napravení křivd, kterou by nebylo možné napadnout. Pana prezidenta si je třeba vážit za to, že podobně jako prezidnet Masaryk usiluje o odstranění historických křivd na českém národě.